В бібліотеці імені Грушевського відбулась презентація книги «Василь Галяс. Щоденник 1933-1946». В ньому багато деталей, за якими можна судити про життя та побут довоєнної Одеси. Особливу цінність становлять записи часів служби в армії – правда війни, яку довго ховали від суспільства. Книгу упорядкували діти та онуки українського історика.
Раїса Краєва (Галяс), упорядник книги
щоденник – це історія кожного дня про ті часи, коли нас не було онуків, дітей. Цікаве те, що це складні часи, про які писали по-різному. тато сам писав і нам дітям розповідав, як то було. Наприклад, він був на Малой земле, брав книгу Брежнєва і каза: оце брехня. Це не точно. Ось тут був
Перші записи в щоденнику Василя Гасяса зроблені в 12-річному віці. І вже тоді, за ствердженням його доньки Раїси, можна було прослідкувати завдатки майбутнього історика. Розбираючи архів батька, діти- Олександр та Раїса знайшли зошити з цитатами історичних матеріалів, газет, записами про ті часи. До праці над архівами вони долучили і своїх дітей.
Раїса Краєва (Галяс), упорядник книги
це не дуже коротка справа. У тата дуже маленький почерк.. в окулярах плохо розбираю. Мені допомагали підлітки. Треба було з одного формату, касет та ін. всі онуки були залучені. Вони читали, набирали, вичитували, редагували.
Книга має 100 примірників і видана українською мовою.
Раїса Краєва (Галяс), упорядник книги
тому що тато завжди розмовляв українською мовою. Про нього була така книжка, яку видавали в університеті: Гучний глас подає Василь Галяс. Певний час він був єдиною людиною, яка на кафедрі історії України розмовляла виключно українською мовою
Через життя Василя Галяса, через факти зафіксованої ним в щоденниках можна прослідкувати історію країни, історію міста очима хлопця і солдата.