Для одеситів передноворічний тиждень — це не тільки мандарини, хлопавки, ялинки та шампанське, але й кліпи директора Одеського зоопарку Ігоря Білякова. Традиційно він дивує глядачів ексцентричними роликами: знімається в образах тварин, які за східним календарем символізують прийдешній рік. Не залишив без привітань одеситів зоопарк і цього року. А ми скористалися нагодою та ми запитали, чого очікувати українцям від щура та разом з цим, поцікавилися, що приніс 2019 зоопарку.
Ольга Лапшина, кореспондент
Для того аби рік видався добрим, варто придивитися до тварини, яка його символізує. У 2020 це щур. Він розумний, любить смачно поїсти, але при цьому легко пристосовується до будь-яких умов.
Ігор Біляков, директор Одеського зоопарку
Крыса очень плодовита. То есть, надо в следующем году рожать детей, больше любить друг друга и в этом тоже будет наше счастье, надо размножаться. Крыса очень умный зверь и то, что она такая умная, сообразительная , хитрая, очень интеллектуальная — это один из секретов тоже ее успеха, потому что у нее нет рогов, зубов когтей, она небольшого размера, у нее слабое зрение, слабый слух, но она покорила все пространства.
Щур — це вид космополіт, мешкає на всій планеті . А люди хоча й борються споконвіку — без успіхів. Тому за словами Ігоря Білякова варто перейняти у щура такі якості як розум, кмітливість та оптимізм. До речі, щур змінює жовту свиню, яка принесла Одеському зоопарку за рік 38 видів маленьких мешканців, це близько трьохсот тварин.
Ігор Біляков, директор Одеського зоопарку
Год выдался довольно удачным для нас, у нас довольно много приплода получилось. У нас много и птиц и копытных. Самое главное у нас родился зеберенок, это очень ценный приплод и мы очень рады тому, что мы сформировали пару не так давно и эта пара оказалась удачной и мы получили детеныша зебры
Територією зоопарку вже давно вільно прогулюються лелеки, гуси , вівці, а цього року додалися ще й павліни. Збільшується популяція копитних, народилися філини, яких відтепер у рамках експерименту випускають у Дунайському заповіднику, а також прибув з біопарку другий леопард — молодий.
Ігор Біляков, директор Одеського зоопарку
Потому что наш самец стареет, а у нас есть две самки и в надежде на то, что он у нас будет хорошим производителем мы даже дали ему имя Казанова. Очень удачным был год и по научным програмам мы делали полевые выезды экспедиции, такие локальные, мы занимаемся изучением хищных птиц юга Украпины, хихных змей юга Украины
Цього року зоопарк заробив на квитках рекордну кількість грошей — 10 мільйонів — його відвідали понад 300 тисяч людей. Першочергове завдання у Новому році — відремонтувати видрятник, планується початок будівництва вольєру для великих кішок, редизайн території та відкриття нового входу — з боку Преображенського парку. Додамо й також те, що з 2018 року Одеський зоопарк більше не приймає ялинки. Як запевнив Ігор Біляков, наразі не той час аби рубати живі дерева задля краси.