«Майдан. Нерассказанная история» – книгу под таким названием представила одесситам известная журналистка, шеф-редактор «Левого Берега» Соня Кошкина. За три последних месяца «Нерассказанная история» разошлась в 24 тысячи экземпляров, что является хорошим показателем для книги в Украине. Книга была написана на русском языке, но сразу же была переведена на украинский. В ее основе — интервью с людьми, которые так или иначе причастны к событиям прошлой зимы, людьми, которые перебывали по обе стороны баррикад Революции Достоинства.
Більше року пройшло від подій Майдану, а відповіді на ключові питання українці так і не отримали. Хто планував та здійснював розгін студентів; хто готував бійню на Банковій та спроби розігнати Майдан у грудні 2013-го; хто займався доставкою в Україну з Росії «гуманітарного вантажу», який згодом застосовували проти майдану; який наказ отримували снайпери; від чиїх рук загинули герої Небесної сотні; і, нарешті, яким був останній період Віктора Януковича в якості президента і як здійснювалася його втеча з країни…В книзі «Майдан. Нерозказана історія» відома журналістка Соня Кошкіна спробувала відповісти на всі ці питання.
Соня Кошкина, автор книги «Майдан. Нерассказанная история»
Изюминка в том, что никто не пытался восстановить кулуарную часть. Свидетельства простых майдановцев многие мои коллеги собирали, делали это очень качественно, и я даже не претендовала на то, чтобы повторить их работы. Вышли на сегодняшний день альбомы с картинами Майдана, собрания фейсбук-постов того времени, но не было ни одной книги, которая бы реконструировала закулисные события, происходившие вокруг майдана и влиявшие на его исход. Моя задача была – восстановить закулисы
Значимість книги в тому, що відповіді на ці питання будуються на основі інтерв’ю з головними героями тієї зими, які знаходилися з обох сторін барикад. Авторкою була здійснена колосальна робота, адже спікери, як з однієї, так і з іншої сторони не дуже охоче йшли на контакт. Тим не менше, серед інтерв’ю, опублікованих в книзі – інтерв’ю Петра Порошенка, Олександра Турчинова, Ріната Ахметов, Арсена Авакова, Володимира Рибака, Андрія Шевченко та Вадима Новінського, Юлії Тимошенко, Юрія Іванющенка, Олександра Попова та Володимир Макеєнко, а також Сергія Пашинського, Сергія Тарути, Ігоря Коломойського, Михайла Добкіна, Ігоря Луценко, Тетяни Чорновіл і багато інших. Найгучнішим інтерв’ю, за яким дослідниці довелося їхати в Москву було інтерв’ю старшого сина Януковича – Олександра. На жаль, не вийшло поспілкуватися з Андрієм Клюєвим та Віталієм Захарченко, втім авторка книги на цьому крапку ставити не збирається. Уваги варте і те, що матеріали зібрані в книзі – це не думки Соні Кошкіної, це підтверджені факти та здебільшого матеріали слідства, які зібрати воєдино і опублікувати до цього часу ніхто не наважувався.
Сама книга поділена на декілька частин. У перших двох мова йде про пік розгортання подій, а саме грудень-лютий місяць на Майдані. Дві останні глави присвячені Криму та Донбасу.
Соня Кошкина, автор книги «Майдан. Нерассказанная история»
Последняя глава январская, которая называется «Как менялся Виктор Янукович». Потому, что Виктор Янукович никогда не был глупым человеком. Он был алчным, иногда становился самодуром, он не был смелым человеком, но дураком он не был никогда. Но, в какой-то момент, он, добившись власти, потерял к ней интерес, он начал получать удовольствие от обычной жизни. Когда он говорил, что у него нет времени на наслаждение, он имел ввиду ровно противоположное. И его друзья в этой главе рассуждают, как он менялся, под влиянием чего он поменялся, что этому способствовало. В общем, по большому счету, это история о том, как человека деформировала власть. И я думаю, что эта история может для многих стать уроком.
Книга «Майдан. Нерозказана історія» видавалася в лютому цього року. За декілька місяців з’явилися нові підтверджені факти, здатні доповнити та пояснити ті чи інші події Майдану. Авторка запевнила, що робота в цьому напрямі продовжується, а, відповідно, будуть і перевидання книги. Більше того, наразі Соня Кошкіна працює над аналізом подій 2 травня в Одесі. Адже і в цій ситуації після більше року розслідувань винних так і не названо.