«Встать суд идет». Голівудські кінострічки, дія яких відбувається в залі судових засідань можуть викликати чималу зацікавленість у глядача. За діями ж вітчизняної Феміди ми слідкуємо з меншим інтересом, хоча саме там приймаються найважливіші для суспільства рішення: суди над політиками, топ- корупціонерами, екс-президентом Януковичем тощо. Про те як викликати зацікавленість громадськості, розповіли на тренінгу «Судова журналістика, креативні способи залучення громадськості». Захід відбувся в Центрі судової комунікації Одеської області.
У ході тренінгу, який провели у Центрі судової комунікації Одеської області, журналісти дізналися про способи зацікавлення аудиторії, обговорили нагальні проблеми та навіть виконали декілька практичних завдань. Метою проведення заходу стало налагодження комунікації між представниками ЗМІ, судовою владою та пересічними громадянами. Такі тренінги проходять регулярно в рамках канадсько-українського спільного проекту Проекту підтримки судової реформи.
Дмитро ШИНКАРУК, координатор Проекту підтримки судової реформи
В рамках роботи проекту ми працюємо із судами та журналістами задля благополуччя громадян, тобто ми налагоджуємо цей діалог, намагаємося його зміцнити для того, щоб суди комунікували доступною зрозумілою мовою про те , що відбувається в них , ну а відповідно журналістам допомогти правильно це висвітлювати для того, щоб громадяни мали кращий доступ для правосуддя. Тому що, перш за все, ми працюємо для громадян, щоб громадяни розуміли, що суд — це місце де вони можуть захистити свої права.
Наразі в Україні простежується тенденція тотальної недовіри до суду. Це відбувається й через те, що медіа акцентують увагу переважно на негативних прикладах судової системи. Окрім того, люди не розуміють про що йдеться в публікаціях ЗМІ. Як доносити судові баталії до глядачів і читачів, перетворювати юридичну термінологію на медійну і зрозумілу — своїми знаннями поділився аналітик агенції Republic Анатолій Шара.
Анатолій ШАРА, аналітик агенції Republic
Тексти про суд повинні бути доступними до звичайного громадянина, уникати нагромаджень слів, уникати взагалі цієї складної судової лексики.
Людям потрібно все розжовувати, буквально і показувати це все буквально на пальцях, тільки так вони зможуть зрозуміти, що таке суд і взагалі все, що пов’язано с судами.
Тож Анатолій Шара радить писати лаконічно, уникаючи складної лексики. Важливим елементом, на його думку, є наявність візуалізації, яка завжди привертає увагу читачів.