Під час брифінгу представників громадської ініціативи «Виборча Рада UA» та «Фонду демократичних ініціатив» 5 липня в Одесі експерти дали загальну оцінку передвиборчій кампанії, розглянули динаміку рейтингів політичних партій, а також наголосили на важливості свідомого вибору громадян. Подробиці дізнавалася наша знімальна група.

Тема «нових облич» в українській політиці є однією з найбільш популярних серед виборців. Організовані дослідження продемонстрували наявність нових, але при цьому і досить професійних людей в списках майже всіх партій, які мають шанси потрапити до Ради.

Євген Бистрицький, голова громадської ініціативи «Виборча рада UA«

 

Нам би хотілося, щоб вибір був більш свідомий. Чому? Тому що зараз, на відміну навіть від президентських виборів цього року, вибір парламенту — це вибір нового уряду, це вибір нової стратегії розвитку України, це вибір продовження реформ, це вибір нашого життя з вами, які будуть тарифи, як ми будемо жити, на що нам сподіватися взагалі в майбутньому. Це надзвичайно важливо і тому ми хотіли би привернути увагу виборців, щоб вони вибирали партію і голосували не за що подобається, а додавали до цього ще розуміння, а  що пропонує ця партія.

Також Євген Бистрицький висловив прогноз про те, що після парламентських виборів громадянське суспільство буде об’єднуватися для  впливу на новий уряд і це вселяє надію на поліпшення. Влада поки не може встановити такі прямі контакти з народом без того, щоб громадські організації не допомагали виявляти найбільш критичні питання для розвитку країни. Окремо на зустрічі обговорили  електоральні особливості Півдня України.

 Ірина Бекешкіна, директорка ГО «Фонд демократичні ініціативи«

 

Серед тих, хто визначився з вибором, 55 % — це партія Слуга Народу на Півдні за нашими результатами. Навіть якщо взяти Схід — це 42 %. Якщо Захід, Центр — це теж чимало, 32 -35%. Південь у цьому сенсі б’є рекорди. Ще прохідні на Півдні Опозиційна партія «За життя», але набагато менше 14,2% і ще прохідна на Півдні партія «ВО Батьківщина» 7 %. І не так багато невизначених — 10%.

За словами директорки «Фонду демократичних ініціатив»,  переважна більшість громадян — 73 % — виступають за проведення дебатів між учасниками виборчого процесу. А першочерговими для українців є такі реформи як антикорупційна, пенсійна, реформи охорони здоров’я, системи соціального захисту та органів правопорядку — суддів, прокуратури, поліції.

Комментарии закрыты