Гемотрансфузія – медичний термін, яким позначається переливання кровної тканини, однієї з найважливіших складових людського організму. Саме цією цінною для життя рідиною приїхали поділитися священнослужителі Одеської єпархії. Захід організовано 12 червня і одним із приводів стало міжнародне свято Всесвітній день донора, який припадає на п’ятницю, 14 червня.
Сьогодні кров здають священики – такий захід з боку єпархії проводиться вже не вперше.
«Донація крові – так називається благодійна акція передачі крові від здорової людини, яку в даному випадку називають донором, реципієнту – хворій людині, що має гостру потребу в переливанні крові. Взагалі, донація – досить складний медичний процес. Починається він тут – у спеціальному комфортному кріслі у зручній атмосфері. Незважаючи на всю складність медичної процедури, це досить безпечно для здорової людини, адже ви втратите лише 450 мл вашої крові, проте саме ця кількість може комусь врятувати життя»
Після того, як наповниться спеціальний пакет крові, ця рідка тканина людського організму проходить багато стадій спеціальної обробки. Незначна частина йде на лабораторні дослідження якості та безпечності, втім майже півлітра потрапляє у банк крові, звідки згодом потрапить у руки лікарів, що рятують чиєсь життя.
Слід зазначити, що існує декілька видів донорства: цільна кров, окремі її елементи, наприклад плазма, тобто кров без еритроцитів, тромбоцитів та лейкоцитів, або ж навпаки – лише клітини без плазми.
На гематрансфузійній станції постійна черга. Слідом за священнослужителями вже прийшли й інші люди, що готові віддати частинку себе для порятунку життя.
Перед самою донацією потрібно пройти певний медичний огляд – він дозволить спеціалістам визначити готовність донора до процедури. Ризик поганого самопочуття після донації дуже маленький, рідко коли виникає легке запаморочення.
Після процедури почуваєш себе легко та спокійно. А головне – морально задоволеним, адже донорська кров дуже потрібна, кожен день знайдуться ті люди, яких вона може врятувати.