Одеський художній музей презентував виставковий проект «Тарасова колекція в уявному музеї». В чотирьох залах  представлені перлини з колекції Тараса Максим’юка, які доповнені роботами з колекції україники художнього музею та приватних зібрань. Серед хайлайтс виставки: численні графічні роботи майстра українського модерну Михайла Жука, зокрема його шедевр — монументальне панно «Біле і чорне», маловідомі публіці роботи Марії Примаченко та Ростислава Палецького й вперше в Одесі представлено серію «Квантовий стрибок Шевченка» Олександра Грехова.

Восени минулого року до Одеського художнього музею звернувся відомий громадський діяч, колекціонер українського мистецтва Тарас Максим’юк з пропозицією передати музею cвоє зібрання україники. Воно налічує декілька тисяч одиниць зберігання. До складу входять  твори видатних українських майстрів Михайла Жука та Амвросія Ждахи, колекція графіки, скульптури, друковані матеріали, пов’язані з Тарасом Шевченком, поштові листівки, українські видання 19-20 століть тощо.
 Олександр Ройтбурд, директор художнього музею

це намір подарувати безцінну колекцію за умови, що держава виділить приміщення. На базі буде створений центр україніки Тарасів дом. В основу буде покладено тарасову колекцію, але ми бачимо це як живий центр,  За словами директора музею Олександра Ройтбурда, поява окремого культурного центру україники дозволила б музею створити осередок українства в Одесі та нарешті гідно презентувати наявну в фондах колекцію текстилю, української ікони та народної картини, колекцію робіт Марії Примаченко та доповнювати новими надходженнями

 Марія Целоєва, куратор проекту

 Ми за метафору взяли ессе Андре Мальро, в якому він розповідає про концепцію уявного музею. Ми ставимо знак питання під уявним музеєм. Музею потрібні площі, щоб розмистити колекцію Тарас Максимюка .

Використовуючи термін “уявний музей” як метафору, музей сподівається в найближчому майбутньому фізично переступити поріг нового музейного центру україники. А поки що музей зробив репрезентацію перлин  робіт з колекції Тараса Максимюка, які доповнені роботами з колекції україники художнього музею та приватних зібрань.  Центральне місце в експозиції займає одна з вершин українського модерну- монументальне панно «Біле і чорне» Михайла Жука

Тарас Максимюк, колекціонер

 повернулося українському народу, Одесі, всьому світу панно «Біле і чорне». Тут була виставка однієї картини. Саме з Одеси вона пішла в світ. В останнє її бачили в 30 році в альбомі Жука

На виставці представлені маловідомі публіці роботи Марії Примаченко  та Ростислава Палецького. Вперше в Одесі представлено серію «Квантовий стрибок Шевченка» Олександра Грехова).

 Марія Целоєва, куратор проекту

 Олександр показував їх в музеї Шевченка в Київі. Далі в метро. Були сприйняті негативно.їх там порізали. Він їх подарував. Це можливість показати в Одесі.

 Любов Рогатинська, відвідувачка

Тарасова колекція в уявному музеї відкрита для відвідування до 15 квітня. А програма Культурна палітра пропонує інтерв’ю з громадським діячем, колекціонером українського мистецтва Тарасом Максим’юком.

 

 

 

 

Комментарии закрыты