1 квітня виповнилось 210 років з дня народження Миколи Гоголя. В Одеській обласній бібліотеці для юнацтва iм. В.В Маяковського вирішили нагадати учням про життя та творчість видатного письменника. Так, 2 квітня в рамках тижня юнацької книги пройшов «Гоголь- квест», в якому взяли участь школярі Київського району.
Надія, учениця 7-го класу
Я пришла со всем классом в библиотеку, чтобы мы узнали больше о Гоголе и рассказали о Гоголе, что мы знаем.
Я читала «Шанель», «На хуторе близ Диканьки».
Андрій, учень 7-го класу
Ну знаю я о Гоголе то, что он родился в 1809 году, и до сих пор не установили его истинную дату рождения, одни думают, что он родился 20-го марта, а другие то, что 1 -го сентября, ой 1-го апреля.
За словами організаторів мета заходу — відволікти дітей від віртуального світу та зацікавити книгою.
Ольга Лапшина, кореспондент
Напевно Гоголя зі шкільної програми знають всі. Проте згадати предмети, які стали невідмінними атрибутами його творів зможен не кожен.
Для того, щоб зацікавити дітлахів в бібліотеці підгатували квест. Так Оксанини черевички дітлахи віднесли до «Вечорів на хуторі близ Диканьки», а труну до прославленного «Вію».
Лариса Маленко, завідуюча читальним залом
Для молоді, яка сьогодні знаходиться у віртуальному світі і все менше і менше читає книжки ми хочемо зробити такий захоплюючий квест, щоби вони повернулися до книжки лицем і захотілось знайти звідки все ж таки ці предмети, які їм потрібно буде з’єднати з книжками.
Ну напевно їм налегше їм буде з Тарасом Бульбою, це шабля, вуса, булава.
Віра Кутова, вчителька
Сейчас чаще достают конечно телефоны там стараются прослушать аудиокнигу, просмотреть сокращенное содержание. поэтому мы наверное стараемся чаще посещать библиотеки, чтобы помнить шуршание страничек, чтобы видеть как книга не разрядилась, как сейчас можно услышать, чтобы запах почувствыовать
Ну есть правда дети, которые перелистывают знаете так, прям вдыхают эти запахи. поэтому хотелось бы все таки вот эти паралели проводить и соединять нас почаще с настоящими книгами.
Для того, аби взяти участь у квесті, дітлахи розподілилися на дві команди: «Тарас» та «Бульба».
Окрім квесту, дітям запропонували ще одну інтерактивну розвагу. В п’ятьох локаціях відшукати кьюар коди, після чого знайти потрібну інформацію про Гоголя. А також переглянути відео та виконати декілька нескладних завдань. А по заврешенню заходу учнів чекали частування: цукерки з цитатами Миколи Васильовича, а також традиційні українські вареники, які залітали до рота гоголівському Пацюку. У результаті всі залишилися задоволені.
Дарья, учениця 7-го класу
Сегодня мне больше рассказали про Гоголя и захотелось больше интересоваться его личностью вот, это интересный человек и он мыслит по—другому, ни как все.
Учені-історики досі досліджують біографію відомого письменника, а смерть Миколи Гоголя так і залишається загадкою. За однією із гіпотез Гоголя поховали заживо, про що свідчить неприродне положення скелета щелепи у труні. Але смерть- лише одна з таємниць Миколи Васильовича, яку він назавжди уніс з собою в потойбіччя. Інші — залишилися в його творах, де містика пролягає наскрізною ниткою.