Неділя Сиропусна — остання неділя перед початком Великого посту. Назва її походить від фрази «сир опускаю», або, інакше кажучи, «сир залишаю», що вказує на закінчення періоду вживання скоромної їжі. Цим днем закінчується підготовка до Чотиридесятниці — наступного етапу на шляху до Світлої Пасхи Христової. У 2019-му році останній день перед Великим постом випав на 10 березня.
Ще однією назвою Неділі Адамова вигнання є Прощена неділя. Це найменування пов’язано з благочестивим християнським звичаєм просити один в одного пробачення, примирятися зі своїми ближніми. Є й особлива традиція здійснювати спеціальне богослужіння з цього приводу. 10 березня ввечері у Свято-Успенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив чин прощення.
Богослужбова традиція здійснювати читання Великого канону преподобного Андрія Критського, складеного в VII — VIII століттях, триває практично ціле тисячоліття. Ця праця стародавнього святого отця — один з найвизначніших елементів церковного Передання. Особистий досвід покаяння святого Андрія, архієпископа з острова Криту, в його величному творі церковної гімнографії передається й тим християнам, які беруть участь у богослужінні першої седмиці Великого посту.
Літургія Передосвячених Дарів — древній чин, складений імовірно святителем Григорієм Великим. Це богослужіння не є літургією в строгому сенсі слова. Здійснюється воно тільки в дні Великого посту. Детальніше про літургію святителя Григорія Двоєслова дивіться наступний сюжет.
9 березня в Одеському Літературному музеї відбувся пам’ятний вечір на честь 205-річчя (двохсот п’ятиріччя) від дня народження українського поета Тараса Шевченка. З Благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, Молодіжний хор Одеської єпархії взяв участь у творчому вечорі.