Чудова молитовна традиція Одеської єпархії стабільно зберігається віруючими одеситами вже більше 2-х століть. Так, з часів святителя Інокентія Одеса щоп’ятниці звершує акафіст Покрову Богородиці. А в цьому році свято первоверховних апостолів Петра і Павла та день вшанування Касперівської ікони Богородиці збіглось і з традиційним акафістом. Після Божесвтенной Літургії 12 липня за традицією багатотисячний хресний хід пройшов головними вулицями Одеси від Успенського кафедрального Собору до національної відродженої святині — Спасо-Преображенського кафедрального собору. Детальніше, про те, як в день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла та день вшанування чудотворної Касперівської ікони Божої Матері — покровительки Причорноморського краю, понад 10 тисяч віруючих Української Православної Церкви пройшли хресним ходом вулицями міста — дивіться далі в сюжеті.

18 липня Одеська єпархія світло вшанувала пам’ять святителя Інокентія Борисова, видатного архіпастиря, який очолював Одеську і Херсонську кафедри у важкі роки 19-го століття. Про те, яким богомудрим був святитель, дивіться в нашому наступному сюжеті.

13 липня Владика Митрополит, в день собору дванадцяти апостолів, прибув у с. Світлодолинське Саратського району Одеської області, де звершив чин Великого освячення храму на честь Різдва Божої Матері. Владиці Митрополиту співслужили: вікарій Одеської єпархії, архієпископ Южненський Діодор, благочинний храмів Саратського району протоієрей Микола Костов, настоятель храму протоієрей Олександр Горділа, священнослужителі Саратського благочиння.

Освячення Храму завжди для християн свято. Особливо, якщо вони всі разом, однією великою родиною йшли до цього свята, щоб збудувати храм Божий у своєму селищі. 14 липня Владика Митрополит з архіпастирським візитом відвідав Арцизький район Одеської області. В с. Веселий Кут Владика Митрополит звершив чин Великого освячення новозбудованого храму на честь первоверховних апостолів Петра і Павла.

14 липня в ході архіпастирського візиту в Арцизький район Високопреосвященніший Агафангел, Митрополит Одеський та Ізмаїльський відвідав споруджуваний духовно-культурний центр м Арциз та здійснив на території центру закладку храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», який у майбутньому, по слову Владики, стане «вінцем духовно-культурного центру, сюди будуть приїжджати паломники, туристи, щоб подивитися це красиве місце, яке нагадує про витоки нашої християнської культури.» За праці по будівництву духовного центру Владика Митрополит вручив протоієрею Геннадію Мартинову грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви та подякував отцю Геннадію і всім благодійникам за старанні труди.

1 комментарий

  • Елена 4 лет назад

    Все впечатляет, но зачем ведущий преподносит информацию на украинском языке? Мы ведь живем в Одессе!

Комментарии закрыты