«Ми дуже шкодуємо, що сьогодні з нами немає Нашого великого друга і друга Церкви, мецената, Героя України і просто хорошої людини Володимира Станіславовича Філіпчука». З таких слів розпочав своє звернення до пастви Владика Агафангел 3-го листопада. У цей день архіпастир Одеської єпархії очолив Божественну літургію в храмі святого рівноапостольного великого князя Володимира і святої мучениці Людмили, княгині Чеської. Ктиторами храму були Володимир Філіпчук і його дружина Людмила. Тепер Людмила Олексіївна продовжує важливу спільну справу. І 3-го листопада митрополит Агафангел, а також клір та прихожани храму привітали благодійницю з 75-річчям.

4 листопада одесити урочисто вшанували Казанський образ Божої Матері. Казанську ікону здавна особливо шанували наші предки. За традицією, нею благословляють батьки на шлюб дітей. У цей день, 4 листопада, в усіх православних храмах відбуваються урочисті богослужіння. Святкову Божественну літургію в Казанському храмі Богоматері в районі Пересипського моста в Одесі здійснив правлячий архіпастир Одеської митрополії Високопреосвященніший митрополит Агафангел.

День «Охі» в Греції — державне свято, яке щороку відзначається 28-го жовтня в пам’ять про події 1940-го року. Тоді в ніч з 27-го на 28-те жовтня посол Італії запропонував грецькому прем’єр-міністру Метаксасу здатися на милість італійському диктаторові Муссоліні. Відповідь Греції була категоричною: «Ні!» — «Охі!». В Одесі, де проживає велика грецька діаспора, 27-го жовтня в Свято-Троїцькому соборі була звершена святкова Божественна літургія.

27 жовтня в просторому залі Андріївського подвір’я пройшла лекція присвячена найактуальнішим питанням сучасної молодої людини. Предметами обговорення були такі поняття як «Хеллоуїн», проблема проходження за духом часу і гріхи сучасності, які отримують загальне схвалення з боку молоді й більш молодого покоління.

Комментарии закрыты