17-го квітня Православна Церква згадувала Євангельську подію — Вхід Господній у Єрусалим — один з головних епізодів останніх днів земного життя Господа Ісуса Христа. Богослужіння у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси у святковий день очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський.

Останні дні перед Великоднем — особливо трепетні з літургійної точки зору. Богослужіння, що передують Воскресінню Христовому, містять в собі опис саме тих подій, які і трапилися напередодні Великодня. Це і літургія Великого Четверга — встановлення Спасителем таїнства Євхаристії, і проникливе читання 12-ти євангельських уривків про страждання Христа, і наповнені трепетом чини Виносу Плащаниці і Погребіння Спасителя.

Монашество – це щастя, але це й хрест. Прийняття чернечого образу завжди особливо цінувалося і поважалося у Церкві, адже це один із найбільших подвигів, який може звершити людина для спасіння своєї безсмертної душі. У Свято-Архангело-Михайлівському Одеському жіночому монастирі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив чернечі постриги насельниць обителі та звернувся до новопострижених зі словом духовного настанови.

19-го квітня, у вівторок Страсної седмиці, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, архієпископ Арцизький Віктор звершив Божественну літургію Передосвячених дарів у храмі апостола і євангеліста Іоанна Богослова у місті Арцизі у співслужінні благочинного храмів Арцизького округу протоієрея Василя Гасинця та духовенства благочиння.
Перед початком богослужіння відбулася зустріч ікони Божої Матері «Млекопитательница», яка була написана та привезена зі Святої гори Афон із сербського Хіландарського монастиря для постійного перебування у цьому святому храмі та для духовного зміцнення народу Божого, що страждає.
За богослужінням підносилися сугубі прохання про припинення війни і прочитана уклінна молитва про мир в Україні. За заамвонною молитвою було здійснено славлення перед образом Божої Матері.

З благословення Владики митрополита Агафангела, у рамках проекту #ДоброОб’єднує, з перших днів війни Одеська єпархія Української Православної Церкви допомагає біженцям та постраждалим від бойових дій. Так, у Свято-Пантелеймонівському Одеському чоловічому монастирі було організовано спеціальні житлові приміщення для тимчасового проживання людей, які залишили домівки у пошуках безпечного місця для своїх сімей.

На святковому столі великодній куліч символізує Божу присутність у світі та в людському житті, Яка сьогодні, як ніколи, необхідна всім нам. Секрет випікання паски ретельно зберігають у православних монастирях. Так, у Свято-Архангело-Михайлівському Одеському жіночому монастирі щороку випікають понад 10 тисяч пасок. Але цьогоріч число великодньої випічки збільшили – для того, щоби роздати у госпіталі, у будинки для людей похилого віку, у дитячі будинки, сім’ям з тяжким матеріальним становищем, біженцям, усім, хто постраждав від військових дій.

Перед Світлим Христовим Воскресінням Одеська єпархія розпочала новий соціальний проект, який називається «Хліб – усьому голова!». Ми сподіваємося, що випечений монастирською братією хліб-годувальник допоможе багатьом людям, які потребують сьогодні допомоги та харчування.

Святителю Макарію належать такі слова: «Пасха — свято всесвітнє і найбільше. Воскреслий Господь послав Духа Святого і освятив Христову Церкву — стовп і утвердження Істини, яка буде на землі до кінця віку, і сили адові не переможуть її». Ми стаємо співучасниками пасхального торжества, перебуваючи у рятівній огорожі Святої Церкви, прагнучи проводити життя молитовне і благочестиве, постійно пам’ятаючи про справи любові, жертовності та милосердя.
Радіючи про Христа Воскреслого, віруюче серце сповнюється готовності протистояти гріху і пороку, злобі і ненависті. І нехай труднощі не зупиняють вас, пам’ятайте слова нашого Господа: «мужайтеся: Я переміг мир» (Ін.16:33).
Сердечно вітаю всіх вас зі світлоносним святом Воскресіння Христового! Нехай перемога Сина Божого над смертю і силами зла зміцнить вас у дотриманні заповідей Господніх.

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты