Сьоме червня – це особливий день в житті православної Одещини, адже сьогодні одесити молитовно згадували життєвий шлях видатного архіпастиря дев’ятнадцятого віку святителя Інокентія Борисова, який явив людству справжній приклад істинної мужності, нехтуючи власним життям, духовно підтримуючи воїнів у роки Кримської війни. Інокентій був видатним захисником Одеси, який духовно окормляв одеситів під час блокади міста англійським військово–морським флотом, і за молитвами якого Господь зберіг наш град Одесу так, що жоден снаряд не влучив по місту. Світло святительського омофору єпископа Інокентія сяяло на весь Причорноморський край нашої Батьківщини, само небо яскраво свідчило, що Одеса під надійною охороною великого молитовника Інокентія.

Цікавим фактом з житія святителя Інокентія є те що, саме цей одеський архіпастир переклав  учбову  духовну літературу з латинської мови для духовних семінарій у часи занепаду духовної освіти дев’ятнадцятого віку, та залишив після себе чимало богословських та проповідницьких творів, але самим знаменитим трудом святителя Інокентія є «Останні дні земного життя Господа Ісуса Христа», в якому одеський архіпастир детально описує, що довелося пережити Спасителю перед Своїм славним Воскресінням із мертвих, а також йому належать багато гімнографічних піснеспівів, серед яких особливо виділяється акафіст «Покрову Богородиці».

За традицією саме у день пам’яті одеського святителя Інокентія, в Одеській Духовній Семінарії відбулося свято завершення навчального року. Духовна семінарії звершую свій сімдесят третій випуск на Божу ниву нових богословів. Позаду вже минуло чотири роки навчання, а попереду випускників школи чекають поля духовної жатви, вони будуть нести світло євангельської істини усьому людству. І про це у своєму напутньому слові до випускників сказав правлячий архієрей Одеської єпархії Всикопреосвященніший митрополит Агафангел.

Комментарии закрыты