У Чорноморській міській раді відбувається систематичне порушення прав журналістів, членів суспільних організацій, прав жителів Чорноморська. Про це на прес-конференції заявив Олексій Сидоров, представник  ГО «Антікорупційний  рух півдня». Зокрема, за його словами, громаді та ЗМІ постійно перешкоджають бути присутніми  на сесіях міської ради, під час роботи комісій. Ці факти ніяк не розслідуються, на все закриваються очі.

Олексій Сидоров, ГО «Антикорупційний  рух півдня»

Мы же все понимаем, что в рамках децентрализации, которая сейчас идет, кроме дополнительных прав, которые спущены сверху вниз к городским территориальным громадам, так же еще что немаловажно, увеличены материальные надходження  в бюджеты этих городских громад. И именно в этот момент необходимо, просто необходимо, чтобы люди могли хоть как-то контролировать, куда эти средства расходуются и как они расходуются. Ну, если не пускают, видимо, есть, что скрывать. Значит люди что-то прячут.

В останній час по всій Україні частішають погрози та навіть напади на адресу представників ЗМІ.  Тільки у лютому зафіксовано 8 випадків застосування фізичної сили до журналістів при виконанні ними професійних обов’язків.  В основному жертвами ставали знімальні групи телеканалів. І мова йде не лише про столичних журналістів центральних мас-медіа. Регіональні співробітники ЗМІ, мабуть, менш захищені. І тому є резонансні приклади. 31 липня 2017 року відбувся напад на  редактора газети «Верховенство права» Володимира Букача . Члена Національної спілки журналістів побили мало не до смерті. Ймовірно, це пов’язано з його професійною діяльністю. Також 25 серпня 2017 року в Овідіополі був скоєний напад на головного редактора місцевого інтернет-видання «Наддністрянська правда» Романа Варшанідзе. Троє злочинців напали на журналіста у дворі його будинку.

Володимир Букач, ГО «Антикорупційний рух Півдня»

Ситуация такая, Одесская область —  печальная статистика,  находится на втором месте в анти-рейтинге по преступлениям против журналистов.  Это и криминальные провадження по журналистам, это и вернее, те которые происходили и не расследуются, это и давление на средство массовой информации.

У статті 34 Конституції України говориться про те, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Сьогодні суспільство демонструє повну готовність зробити все можливе і для того, щоб в українському суспільстві відповідні закони не лише були прописані, але й виконувались. Важливо пам’ятати — закони про ЗМІ регулюють роботу медіа, а Кримінальний кодекс передбачає покарання за перешкоджання діяльності журналіста і його переслідування.

Комментарии закрыты