У виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею відкрилась виставка «Українська  дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій» основана на архівних документах з фондів архівних установ України та зарубіжжя. Матеріали виставки подано у 17-и тематичних постерах, що зображають ключові події зовнішньополітичної діяльності Української Народної Республіки та Української Держави, які утворили підвалини традицій української дипломатії.

Останні два роки в нашій країні відзначаються знаменні дати, пов’язані з історією Української народної республіки. Виставка, що відкрилась у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею, присвячена такому аспекту, як зовнішньополітична діяльність доби національно-визвольних змагань України. Ця виставка підготовлена за участю трьох відомств; міністерство закордонних справ, державна архівна служба України та наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, яке представляє Лілія Білоусова.

 Лілія Білоусова, заст.голови наукового товариства історії дипломатії

 саме товариство було створено в Одесі 2016 рСаме тут були поставлені основні завдання громадськістю, дипломатами, більше 100 осіб ретельно вивчати історію дипломатії та міжнародних відносин.

Щоб зараз виступити на міжнародній арені достойно, треба знати свою історію, І в цьому допомагають архівні документи. Матеріали виставки подано у 17-и тематичних постерах, що зображають ключові події зовнішньополітичної діяльності Української Народної Республіки та Української Держави, які утворили підвалини традицій української дипломатії.

 Лілія Білоусова, заст.голови наукового товариства історії дипломатії

Належне місце займають свідоцтва діяльності українських державних діячів, пов’язаних з Причорноморським регіоном, зокрема Одесою – В. Голубовича,   С. Шелухина, В. Чехівського, А. Ніковського. За думкою кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. Мечникова Олександра Музичко, ця виставка дуже логічно виглядає в Одесі.

Олександр Музичко, історик ОНУ ім. Мечникова

Як Україна виборювала свою незалежність на міжнародній арені можна дізнатися на виставці «Українська  дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій», яка працюватиме до 16 лютого у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею.

 

 

 

Комментарии закрыты