За даними інституту виноградарства та виноробства ім Таїрова в нашій області вирощується понад 17, 5 тисяч гектарів виноградників. Для того аби допомогти українському винному продукту вийти на новий рівень в Одесі у кінці березня цього року була зареєстрована Асоціація виноградарів та виробників вина – «Тарутине-Теруар». Теруарний продукт виробляють на конкретній місцевості за унікальних умов, що робить і його унікальним. Відомий приклад — французький регіон Шампань, що славиться своїм ігристим вином. Такі впізнавані товари хочуть створювати і на Одещині.
Юрій Мельник, експерт
Асоціація створена для розвитку відповідної виноробної зони , оскільки Україна і Одеська область з точки зору екоенології вона розподілена, районована і відповідно є території з відповідними але однаковими характеристиками, які представляють певну виноробну зону.
Варто відзначити, що асоціація створена в рамках європейського проекту «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». Проект покликаний забезпечити захист саме української продукції на рівні закону. Аби визначити звідки саме походить певний унікальний товар, експерти планують вивчати історію місцевості та на основі проведеної роботи реєструвати нові географічні зазначення.
Юлія Булаєва, експерт
Європейський проект, який прийшов у 18 році вважає за потрібне розвинути в Україні систему, захистити український продукт, допомогти українському продукту вийти на Європейський, і тим самим сприяти захисту і європейського оскільки, коли Україна буде мати свій бренд , вона буде захищати свої права, свої продукти і тим саме буде поважати права і продукти єврпопейські.
У роботі взяли участь й студенти Одеської національної академії харчових технологій. Вони здійснювали пошук аутентичних продуктів на базі лабораторії сенсорного аналізу, що діє при університеті.
Ірина Солоницька, технол. інститут харч. промисловості ОНАХТ
Асоціація виноробів «Тарутино -Теруар» створюється з метою популяризації споживання вин, високоякісних вин, які виробляються саме в Одеському регіоні
У нас багато наших національних продуктів, які ми маємо впровадити як національну нашу спадщину.
Ірина Солоницька зазначила, що співпраця академії та асоціації триватиме і надалі.
Ірина Солоницька, технол. інститут харч. промисловості ОНАХТ
А саме Одеська національна академія є представником у цьому проекті і плідна співпраця з іншими національними експертами теж з України, ми будемо створювати продукти, які будуть далі найменуватися як вже з географічним найменуванням
Додамо, що представники асоціації планують популяризувати національний продукт не тільки на рівні країни, а й за її межами.