30 серпня відбулось урочисте відкриття 5-го міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Вперше за всю п’ятирічну історію форуму його учасники пройшли червоною доріжкою. Відкрила фестиваль прем’єра опери Вагнера «ЛоенгрІн» за участю солістів опери, хору та оркестру театру. За диригентським пультом – заслужений артист України Ігор Шаврук.

5-й ювілейний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в одеській опері  відкрито!. Червоною доріжкою до театру пройшли учасники цього масштабного оперно-балетного форуму. Серед них відомі виконавці, зірки світового та балетного мистецтва, запрошені диригенти та солісти. Багато чисельні гості міста і одесити спостерігали за початком цієї яскравої події в культурному житті Одеси.

Надія Бабіч, ген. директор театру

В мене є відомості, що є колективна заявка зі Швейцарії, Германії. Люди їдуть безпосередньо на події фестивалю. Це свідчить про те, що ми цікаві для глядача.червона доріжка – це вперше, але не в останнє. Вона надає відчуття свята, піднесення настрою.

Дев’ять вечорів прекрасної музики: прем’єри, мистецькі відкриття, чудові зустрічі підготував 5- фестиваль мистецтв.

 Борис Блох, піаніст (Німеччина)

Ольга Стельмашевська, мистецтвознавець (Київ)

Я вже другий рік приїжджаю в Одесу в цій період. Я вважаю, що це один з найкращих фестивалів, який притримується чистоти жанру. Він демонструє вдалі прем’єри, яки були протягом сезону, запрошуються зірки, завжди є прем’єри.

В день відкриття відбулась прем’єра –семі-стейдж опери Ріхарда Вагнера «ЛоенгрІн» за участю солістів опери, хору та оркестру театру. За диригентським пультом – заслужений артист України Ігор Шаврук.

 Ігор Шаврук, диригент

Опера Лоенгрін видатного німецького композитора-романтика 19 століття займає особливе місце в доробку автора. В ній Вагнер зробив перші кроки в формуванні оперної реформи. Є вже Лоенгрін Львівській , і є Лоенгрін одеський. Театр планує ввести цю виставу до свого репертуару.

Ганна Ставиченко, музикознавець (Київ)

За думкою фахівців, постановки цього композитора в Україні привчають публіку до непростої Вагнеровської музики.

Роман, глядач

Вагнер вне конкуренції. Вагнер номер 1

Нагадаємо, що фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в одеській опері» продовжиться до 15 вересня. У глядача є унікальна можливість доторкнутись до яскравих подій цього музично-театрального форуму.

 

Комментарии закрыты