2 липня в Україні запрацювала фінансова частина медичної реформи «гроші йдуть за пацієнтом». Про це розповіла виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та навела статистику реалізації реформи з дня її започаткування. Також, до кінця року Міністерство охорони здоров’я планує запровадити в Україні електронний лікарняний лист. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. За його словами, міністерство у ході вирішення цього питання, зокрема, хоче досягти наступних цілей: зменшити кількість візитів пацієнта до лікаря і зменшити обсяг роботи лікаря при оформленні лікарняного. Також чиновники наголосили про ряд нових вимог які передбачені в новій медичній реформі, загалом вимоги стосуються сервісу громадян.
Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України
До середини липня 161 медичний заклад отримують перші виплати від НСЗУ і це за єдиними тарифами за надання чіткого пакету послуг первинної медичної допомоги. У квітні ми почали національну компанію лікар для кожної сім’ї , зручний заклад, власний лікар, відтепер кожен українець обирає свого лікаря, за перші 3 місяці свій вибір зробив кожен 4 українець , це більше 10 млн українців. Ми вважаємо що ця ілюстрація гарно показує, що Україна готова до цих змін.
Павло Ковтонюк, заст. міністра охорони здоров’я України
В реформі, яка в нас передбачена, комунальні і приватні заклади мають ряд вимог служби здоров’я, декілька вимог стосуються сервісу. Одна з них- це запис на прийом по телефону або по інтернету , це вже давно віднайдений, в приватному секторі, не мати живих черг під кабінетом і це є обов’язкова вимога до закладів . Ми також вимагаємо від закладів можливість для пацієнта здавати аналізи на місті і можливість мати доступ до чергового лікаря у вихідний день або святковий день, або його повинні зорієнтувати де цей черговий лікар знаходиться. Це є мінімальні вимоги, які ми зараз висунули для закладів первинної допомоги. І я вам хочу сказати, що вони виконуються.