«Життя людини не вічне, але наука та знання переступають пороги століть», — сказав фізик, академік Ігор Курчатов. 100-ліття з дня свого заснування 27 листопада буде святкувати Національна академія наук України. 23 листопада з нагоди ювілею одеський регіональний підрозділ академії — Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень — провів урочисте засідання Вченої ради.

Борис БУРКИНСЬКИЙ, директор ІПРЕЕД НАН України
Это праздник не только для нас, работающих в НАН Украины. Это праздник для всей Украины потому, что это кадры, это наработки, которые наша страна дала всему человечеству. И сегодня мы, как Институт проблем рынка, тоже очень много работаем как для Украины, так и для региона.

Провідні вітчизняні наукові школи за різних часів створювали фундамент академічної науки. Слід згадати імена таких видатних учених, як математики Граве і Боголюбов, фізики Синельников і Брауде, біологи і медики Заболотний, Філатов, Амосов. Провідне місце у світовій науці посідають українські школи зварювання Патона і кібернетики Глушкова. На урочисті заходи на честь 100-ліття НАН до одеського інституту академії завітали провідні діячі та організатори науки. Але не тільки свято було у центрі обговорення науковців. А ще й проблеми, про які треба відкрито говорити як раз із приводу ювілею.

Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, Почесний громадянин Одеси та Одеської області
Нажимая кнопку за бюджет -2019, тем самым народные депутаты нарушают ранее принятый закон о финансировании науки в объеме 1,7% от ВВП. Сегодня в государственном бюджете заложено 0,3%, то есть почти в 6 раз меньше, чем требует отраслевой закон.

Борис БУРКИНСЬКИЙ, директор ІПРЕЕД НАН України
Мы стоим не в стороне от проблем, которые решаются в государстве, мы на передовой. Другой вопрос в том, прислушиваются к нас власти предержащие или не прислушиваются. Мы бы очень хотели быть полезными государству, мы этого хотим, мы этого добиваемся.

Центром академічної науки в Південному регіоні є Одеса. І науковий потенціал сьогодні тут формують 9 наукових установ, провідну позицію серед яких майже півстоліття утримує Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. І у свято одесити підтверджують, що, незважаючи на непрості часи, зажди готові дивитись за горизонти сьогодення, у майбутнє науки.

Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, Почесний громадянин Одеси та Одеської області
Я хотів би щиро подякувати колективу за те, що, дійсно, сьогодні в науковому середовищі ваш інститут — перлинка. Нова будівля, чудові умови, пройшли атестацію. Відсвяткуємо століття і Патона, і інститута — і за роботу!

Комментарии закрыты