4 жовтня в Одесі відбувся круглий стіл на тему «Очікування від Суспільного мовлення в регіонах». Серед учасників — Представники Держкомтелерадіо, національної телекомпанії України, Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії журналісти та медіаексперти. Про що говорили — далі.
Майбутнє регіональних філій національної телекомпанії України, проблеми забезпечення якісним контентом ефіру та очікування від суспільного мовника з боку громадськості. Ці питання винесли на обговорення в рамках круглого столу в Одесі.
Діана Дуцик, виконавчий директор ГО «Детектор медіа»
Ми недавно були в Вінниці, a також в Тернополі і члени наглядової ради мали можливість спілкуватися з місцевими колективами філій НТКУ. Це дуже важливо. також ми слухали місцеву громадськість, про те, які є очікування від регіональний філій НТКУ заради того, щоб був якісний контент для суспільства.
Тетяна Лебедєва, член Наглядової ради НСТУ
На самом деле, создание общественного телевиденья — это одна из самых важнейших медиареформ, которые происходят в стране, а для Одесского региона она вообще очень важна. Мы знаем, что Одесса не первый город, но и не второй. Одесса и область всегда были совершенно особым регионом на карте Украины а сейчас ситуация в стране, внешняя агрессия, в том числе информационная агрессия, все вызовы сделали Одесский регион особенно важным и, честно, непростым.
Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія» має бути створено з 1 січня 2017 року. Наразі тривають всі бюрократичні процедури, втім, сьогодні в Україні чимало проблем, пов’язаних не лише з юридичними моментами створення ПАТ, а й зі сприйняттям самого концепту суспільного мовлення.
Світлана Остапа, член Наглядової ради НСТУ
За ці півтора року ми наблизилися до завершення першого етапу перетворення. На цьому першому етапі мали всі 30 суб’єктів (ДТРК) об’єднатися з НТКУ і на другому етапі ці компанії будуть перетворюватися в публічне акціонерне товариство Національна суспільна телерадіокомпанія.
Крім самого реформування, працівники державних телерадіокомпаній повинні мати бажання працювати та перекваліфіковуватися. А від людей, особливо зацікавлених органів, які чекають від суспільного мовлення нового контенту, мають бути інвестиції, — впевнені учасники круглого столу.