Вже в п’яте в Україні проходять змагання серед ветеранів та учасників бойових дій у зоні АТО з інвалідністю під назвою «Ігри героїв» . Цього разу вони відбулись у нашому місті. Про мужність, силу духу та сильну жагу до життя, далі у нашому сюжеті.

18 серпня  в Одесі, біля пам’ятника Дюку де Рішельє, відбудвся Всеукраїнський етап змагань з кроссфіту «Ігри героїв». Спортивні змагання «Ігри героїв» в Україні проводяться з 2016 року.  У них беруть участь ветерани Збройних Сил України, а також цивільні особи з інвалідністю. Головна мета  — психологічна і фізкультурно-спортивна реабілітація бійців, соціальна адаптація осіб з інвалідністю, впровадження і поширення спортивного руху серед молоді, малозабезпечених і соціально вразливих верств населення.

Євгеній Коваль, організатор проекту

Це змагання з функціонального багатоборства , де присутні гребля, байк, всі вправи на функціональність, махи гирею, станова тяга, взяття та поштовх штанги над собою і сьогодні приймають участь два проекти,  тобто милитари кемп- це змагання серед діючих військових силових структур ЗСУ та змагання з ігор героїв — це учасники які отримали поранення на війні, a також 20% з них які живуть цими травмами і народилися з ними, їх ми також залучили, щоб вони проходили реабілітацію з нашими хлопцями.

Олександр Жильцов,  дир. департаменту внутрішньої політики ОМР

Сегодня проводятся в Одессе Игры героев. Игры тех ребят которые служили в АТО , которые получили , но тем неимение они не унывают и  ведут активный образ жизни и занимаются спортом. И вот организаторы обратилась к нам для того чтоб ребята со всей Украины кто хотел приехали к нам в Одессу , принять участия в турнире, могли это позволить и городским советом и головой гор совета сегодня оказывается большая поддержка таким ребятам участникам АТО.

 Основа змагань- кроссфіт —  програма вправ на силу і витривалість, в яку входять переважно добірки аеробних вправ, елементи зарядки, важкої атлетики та функціонального багатоборства. З 7 по 9 вересня 2018 року в Києві відбудеться фінал «Ігор героїв».  Учасники змагань — ветерани АТО, спортсмени з різних міст України: Києва, Одеси, Дніпра, Львова, Миколаєва та інших.

Руслан Фрізин, учасник змагань

Я уже второй раз , думаю, что буду постоянно учавствовать. Первый раз проходили во Львове. Я с города Корсунь- Шевченковский . — Как вы попали в АТО? — Я пошел добровольцем, в 2015 году в березни месяце. СКЛЕЙКА. То что у меня нет ноги для меня это не проблема, я себя чувствую очень уверенно .

Вадим Герсеров, учасник змагань

В соревнованиях я учавствую два года, как зородились Игры героев и в принципе с первого дня я езжу на соревнования, бывает такое что не получается и по здоровью бывает так что не выходит, а так когда приглашают , я всегда за. — Где вы берете мотивацию и силу духа заниматься спортом? — А вы знаете просто не хочется сидеть дома, я спортом занимался в принципе всю жизнь , а здесь хочется продолжения. хочу дальше жить и показать своим примером. что не нужно сидеть дома и не зацыкливаться на одном, надо выходить в люди, надо в общество входить..

Відзначимо, що «Ігри героїв» — волонтерський проект.  Підготовкою спортсменів в Україні займаються декілька залів — в Харкові, Києві, Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Львові.  Всі тренери працюють на безоплатній основі.

Комментарии закрыты