Українська мова — не тільки для політиків, держслужбовців і шкільних вчителів. В Одесі, навчитися говорити державною вже кілька років можна безкоштовно. Ще в 2016 році філолог Ярослава Вітко організувала проект «Одеса україномовна». За два роки її курси закінчило кілька сотень людей. Молоді філологи та волонтери допомогли людям подолати мовний бар’єр і перестати боятися своєї української мови. 13 жовтня в бібліотеці імені Грушевського стартував новий курс.

Ярослава Вітко, організатор проекту «Одеса україномовна»

В Одесі свого часу існували різні курси української мови. Натомість в мене було переконання, що хочеться зробити щось таке нове. Показати, що українська мова — це не елемент такої шароварщини. Поряд з вишиванкою, хлібом-сіллю і рушником, який оздоблює портрет Шевченка в рамочці. Що це все-таки стильно, сучасно,  молодіжно. Що українська мова — це наша повсякденність, що спілкуватись українською в Україні — це нормально. Саме на цьому і був зроблений акцент. Чекали всіх охочих — не тільки, перепрошую, ура-патріотів, які хотіли би посидіти у вишиванці на заняттях. 

Ольга Нагорнюк, відділ культ. діяльності бібліотеки

Я думаю, що вони мають дуже гарне значення в сенсі того, що одесити завжди дуже освіченими людьми. Вони хотіли знати одну, другу, третю мови. СКЛЕЙКА. Я думаю, що знання української мови, як державної буде лише на користь і дітям, і дорослим. І до того ж, воно просто розширить кругозір і свідомість людини.

Вчити українську в бібліотеку приходять абсолютно різні відвідувачі: іноземці, діти, пенсіонери, ті, кому мова потрібна для роботи. Волонтери проекту «Одеса україномовна» намагаються відійти від шкільного підходу, котрий часто відштовхує людей. Тому на курсах в бібліотеці Грушевського не пишуть диктанти, не ставлять оцінки і не заучують правила.

-Нас вчили української мови, розказували казки — все.

-А про що казки розповідали?

-Про всяких звірей, про тварин і как вони мандрували по космосу.

Веніямин

Я сюди прийшов так як говорю я на російській мові, а живу в Україні. Так що треба знати українську мову. Кращі індивідуальні заняття. У школі…я як соромлюсь, щось таке. А тут набагато краще, тут можна запитати щось і не соромитись, що поставлять одиницю. То що не знаєш.

Святослав

Мені тут більше подобається чи у школі. Тут можна задати питання і навіть не соромитись. Тут все добре. Вони нам кажуть, наприклад, яким буде нове слово, якого ми не знаємо. Багато таких слів. 

Отже, якщо ви хочете вивчати українську в компанії, з живим спілкуванням і нестандартним підходом, то щотижня в бібліотеці Грушевського можна скористатися такою можливістю безкоштовно.

Комментарии закрыты