Одесу відвідала Лілія Гриневич. Міністр освіти і науки України розповіла про реформу системи освіти, в рамках якої будуть переатестовані 22 тисячі українських вчителів. Вони навчатимуть першокласників в 2018-2019 навчальному році за оновленою державною програмою.

18 травня в Одесу прибула міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Головна мета — проінформувати одеситів про майбутні нововведення в цій області. З цього приводу чиновник дала прес-конференцію в Одеській облдержадміністрації. Міністр розповіла про реформу системи освіти, в рамках якої будуть переатестовані 22 тисячі українських вчителів. Вони навчатимуть першокласників в 2018-2019 навчальному році за оновленою державною програмою. В рамках візиту, Лілія Гриневич зустрінеться з місцевими представниками системи освіти і пояснить, як необхідно впроваджувати реформи системи навчання школярів і студентів.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України

Нам треба перепідготувати вчителів. І перший клас нової української школи розпочнеться в 2018-2019 навчальному році: за новими стандартами, з новими підручниками і з перепідготовленими вчителями. Тому весь наступний навчальний рік буде присвячений цій перепідготовці. Буде визначено 100 пілотних шкіл по Україні в тому числі і в Одеській області, де будуть опробувати новий державний стандарт, той стандарт, якій буде уже по всій Україні запроваджений з 2018-2019 навчального року.

У вищій школі почала діяти система рейтингів, мета якої – заохочувати абітурієнтів вступати в регіональні вузи, і навіть їхати вчитися в підконтрольні Україні райони Донецької і Луганської областей. Так, при вступі до столичного університету, коефіцієнт ЗНО буде дорівнювати 1, при подачі документів до вищих навчальних закладів Одеси, Львова, Дніпра чи Харкова він становитиме 1.1 або 1.2, а при вступі до вузів в Донецькій і Луганській областях — 1.3. Також міністр торкнулася теми інклюзивної освіти.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України

Сьогодні справді в Одеській області небагато інклюзивних класів і інклюзивних груп. Наприклад, в дошкільній освіті є 11 інклюзивних груп але це початок, цього ще рік тому взагалі не було. І це означає, що ви рухаєтеся, рухатися треба швидше.

Міністр розповіла, що з 1 вересня 2018 року школи перейдуть на 12-річне навчання, буде змінена система спеціалізації і розподілу навчальних годин в старших класах. Після 9 класу школярі зможуть обирати гуманітарний або природно-технічний профіль, в залежності від чого буде робитися наголос на дисциплінах, що їх цікавлять, а інші предмети будуть формуватися разом в комплексні програми.

Комментарии закрыты