22 лютого у прес-центрі Paritet говорили про Реформу дорожньої галузі, яка запрацювала з 1 січня 2018 року завдяки прийняттю пакету законів по створенню Державного дорожнього фонду і передачі доріг на місцевий рівень. Одеська область — це приблизно 5,5 тисяч км доріг, на які у 18-ому році з Дорожнього фонду буде виділено близько 425 млн грн. Щоправда, для плачевного стану доріг регіону такої суми замало. Крім іншого на конференції розглянули можливі виходи з цієї ситуації.
Світлана Чернецька, Фонд «Демократичні ініціативи»
В Одеській області дуже багато доріг міжнародного значення, всеукраїнського значення. Це великий економічний вузол, великий освітній вузол. І це те місто, де сходяться транспортні магістралі. Тому для Одеської області, як ні для якої іншої, важливо, щоб дороги були в гарному стані. Тому що дороги можуть привести інвестиції, дороги можуть покращити економіку області, дороги можуть привести гроші зрештою в цілу країну, а не лише в область.
Вадим Олійник, Проектний офіс секторальної децентралізації
Якщо дивитись на південний регіон, то власне одним із виходів з ситуації є планування та будівництво бетонних доріг, які витримують більше навантаження, ніж дороги асфальтобетонні та асфальтні. Відповідно це наш виробник, національний виробник і цементу, і щебня, і всіх необхідних матеріалів. На відміну від асфальтних доріг, де 56% вартості будівництва складає бітум імпортований. Крім того це підвищення… температурні режими витримує бетонна дорога краще щебня, при правильному будівництві і нанесенні шорсткості покриття. Крім цього ці дороги по вартості будівництва навіть дешевші, ніж асфальто-бетонні.
До 2020 року Укравтодор планує відійти від поточного, ямкового ремонту доріг до капітального. Крім того 5% з Дорожнього фонду планується спрямувати на заходи з безпеки дорожнього руху.
Вадим Олійник, Проектний офіс секторальної децентралізації
І спрямувати ці кошти планується на такі заходи як освітлення доріг, пішохідні переходи, розв’язки, кільцеві розв’язки — більш безпечні розв’язки, шумоізоляція і таке інше. Те, що дійсно дозволить водіям комфортно користуватися дорогами, а пішоходам бути більш захищеними від негативних наслідків пересування дорогами нашої держави.
А 60% Державного дорожнього фонду буде спрямовано на дороги загального користування державного значення, завдяки чому в цьому році в Україні може бути відбудовано близько 1,5 тисячі км доріг.