21 серпня в приміщенні бібліотеки №33 ім. Трусова пройшов вечір пам’яті, присвячений 111-літтю з дня трагічної загибелі забутого героя корабельної Одеси — Герасима Гречина. Забутого Одесою, але не забутого родом Гречиних. Герасим Гречин інженер-механік, який своїми знаннями і чесною працею зробив неоціненний внесок у розвиток пароплавства, технічного і промислового потенціалу Миколаєва і Одеси. На жаль, пам’ять про нього була вирвана кривавими роками революції і знищена большевицьким режимом. На вечері пам’яті історик, краєзнавець Олександр Сурілов, сім’я Гречиних розповіли про життя та смерть забутого героя пароплавної Одеси.
111 років тому 21 серпня трагічно загинув інженер-механік, людина, яка розвивала промислову сферу і нарощувала технічний потенціал торговельного пароплавства на межі 19 -20 століть Герасим Лукич Гречин. Він не дожив і до 43 років, але встиг попрацювати завідуючим Адміралтейством по ремонту судів в РОПіТ, був головою механічного відділу в Одеському відділенні Імператорського Російського Технічного товариства і видав близько десятка друкованих праць і доповідей в області морської інженерії.
Олександр Сурілов, краєзнавець
был одной из ярких персон на небосклоне науно-техническом Одессы. той Одессы, которая была во времена золотого века была третьим городом огромной страны и благоденствие , которой определялось портом и флотом. И вот Герасим Лукич в силу образования, одаренности, опіта, востребованного за границей, стал локомотивом прогресса.
Вечер пам’яті в приміщенні бібліотеки №33 ім. Трусова був організованний членами родини , які живуть нині в тому самомому будинку, звідки в останнє вирушив Герасим Гречин і з гордістю несуть його імя, зберігаючи історію своїх славетних предків.
Дмитро Гречин, нащадок Г. Гречина
я благодарен, что они відержал и не поменяли жилье. Три поколения сидели в тюрьме. Мой отец родился там. В два годика вішел из тюрьмі. Участь в советском союзе, я носил красній галстук, жил как вдругом измерении
Софія Гречина, нащадок Г. Гречина
Несмотря на то, что он біл беднім, он добился успеха и стал
Воля, упорство. Я буду стараться бітьтакой же, как и он.добиваться успехов.
За підтримки благодійного фонду «Французький бульвар» зовсім скоро побачить світ книга, написана сумісно одеським краєзнавецем і істориком Олександром Суріловим та членом родини Гречина Ольгою Квасніцькою про життя та діяльність забутого героя Одеси Герасима Лукича Гречина.
Олександр Сурілов, краєзнавець
Когда мі начинали над ней работать, мі доконца не знали, что анализ документов, которій сохранился. Нас віведет на такие собітия: восстановление флота после крімской войні, дружба с Зелецким инженером и кораблестроителем.
І також у книзі йдеться про причетність Герасима Гречина до тих подій і трагічних, і радісних, які визначали обличчя Одеси початку 20 століття, її технічну революцію. Книга має назву «Забутий герой пароплавної Одеси»