У світлий день 21 травня, більше півсотні парафіян, гостей, представників різних конфесій змогли побачити справжнє диво — народження і освячення нового храму. Відкриття Храму Вознесіння Христового — свято, як для всіх греко-католиків міста, так і для тих, хто тільки починає звертатися до Бога.
о. д-р Микола Слободян, судовий вікарій Одеського екзархату УГКЦ
Дякувати Богу, ми в цю святу неділю, гарний день, хоч вчора була злива, град, сьогодні Господь поблагословив, видно що небо радіє у відкриття цього святого храму. Звичайно, Господь у своєму предвічному задумі, десь бачив цей храм. Це як народження нової дитини — народження нового храму.
На таку довгоочікувану подію прибули представники духовенства, серед яких владика Михаїл Бубній, екзарх одеський і адміністратор кримського екзархату, його Високопреосвященство, архієпископ Клаудіо Гуджаротті, апостольський нунцій в Україні. А також високопреосвящений єпископ Рафаель Франциск Минасян, глава орденаріяту східної Європи вірмено-католицької церкви та його преосвященство владика Броніслав Бернацький, правлячий єпископ одесько-симферопольскої диоцезії, і єпископ лютеранської церкви — Серге Машевськи.
Михаїл Бубній, єпископ, екзарх одеського екзархату УГКЦ
Як ви сьогодні побачили, що з нами освячували різні церкви, різні конфесії. Релігія справді має об’єднувати. Отже, тому релігії покликані, властиво для того, щоби не ділитися, не створювати поділ, а об’єднуватись. Нажаль, історичні обставини так склалися, що церква христова поділилася, але українська греко-католицька церква завжди виступає за єдність, завжди молиться за єдність.
Саме віра, сили і старання небайдужих, змогли перетворити ту частину спального району, на яку вже махнули рукою і раніше обходили стороною. Всього за декілька місяців це раніше забуте і покинуте місце розквітло і перетворилось на справжній дім спілкувань з Богом, нарешті відкривши свої двері до усіх парафіян міста.
Анатолій Бурназаки, житель м. Одеси
Не только на религиозную, но, я думаю, что открытие данного храма, данной конфессии, греко-католической, в этом районе имеет большое значение. И зная то, что было здесь и то что было на этом месте, я считаю, что это большой плюс. И для духовного возрождения этого района, Суворовского, в данном случае.
Галина Денисенко, прихожанка парафії Вознесіння Христового
Владика сказав, що тут, на цьому місті, і магазин був, і закинуте місце, і таке, де тільки питущі люди збирались. А зараз, я свято вірю в те, що тут збиратимуться люди віруючі, дітки приходитимуть. Греко-католики в Одесі були ще с початку 20 століття, як доводять нам історики. Оскільки це церква об’єднання, тому що унія означає — союз, об’єднання, особливу місію має в цьому місті.
Близько 600 осіб зібралися на відкриття цього святого місця, яке вже змінює життя одеських греко-католиків, що раніше тіснилися в крихітному приміщенні на вулиці Гімназійній, інколи, стоячи під час служби на вулиці, коли всім не хватало місця.
Данило, парафіянин
Радость, новую церковь построили наконец-то. Как бы, в начале у нас была одна, маленькая церковь, а теперь у нас больше стало территории. Так что все ждали очень. Ещё в прошлом году, в позапрошлом, все говорили, что хотят новую церковь.
Олекса Губський, громадській діяч
Ми знаємо аксіому, що Одеса — це місто толерантне, багатонаціональне, багаторелегійне, мультикультурне і так далі. І заснування нових церков різних конфесій, парафій, різних громад — це в руслі сказаного, це притаманне для Одеси.
Олеся, вчитель християнської етики
Ну я, чесно кажучи, надзвичайно щаслива, що у місті Одесі, розбудовуються церкви, це дуже велика сила. Тим більше, наприклад, греко-католицька церква. Тому що я сама, вчитель християнської етики, коли проходила курси підвищення кваліфікації, то дуже багато викладачів у нас були — саме з цієї церкви. Я бачу, що вони дуже глибоко знають богослов’я. Дуже багато є практичної роботи з молоддю, з дітьми, така жива спільнота.
Сьогодні церква, як ніколи близька до людини, не тільки відкриваючи свої двері в хвилини відчаю і смутку, але дає духовні поради і стимул рухатися далі. За словами єпископа Михаїла Бубнія, кожне Відкриття храму — це благословення з небес, це є знак Бога до людини. Навіть у найскладніші часи — релігія, завжди була здатна об’єднати людей і допомогти їм знайти правильний шлях.
о. д-р Микола Слободян, судовий вікарій Одеського екзархату УГКЦ
Думаю, що відкриття храму — це знамення подія. Це не є відкриття якогось супермаркету чи щось інше. Це є те, яке тут залишиться назавжди, у цьому місці, яке сьогодні вже буде зватися святим місцем. Як буде громада збільшуватись, звичайно, плануємо в майбутньому золотокупольний, вже повністю, так сказати, храм. А не приміщення облаштоване під храм. Надіюся, що спільними зусиллями також, можливо допомога влади, і буде тут такий храм, як ми його привикли бачити.
Греко-католицька громада зростає з кожним днем, підростають діти, нові люди впускають у свої душі Бога — тому Храм Вознесіння Господнього, це ще один крок до того, щоб будувати і розширюватися далі. Святе місце, в такий нелегкий час, об’єднає парафіян, людей які живуть поруч, тих, хто хоче впустити добро і віру в серця, в єдиній молитві: за свої сім’ї, за наше місто і за всю Україну.