Президент Туреччини про відносини Трампа і курдів

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган ніколи не визнає союз США та курдів, які наразі воюють у Сирії. На цьому наголосив пан Ердоган після переговорів з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом, що відбулись 16 травня у Білому Домі. На спільній конференції президент Туреччини назвав будь-яку співпрацю з терористичними організаціями неприпустимою, і серед інших назвав курдську партію «Демократичний союз». Нагадаємо, що минулого тижня Вашингтон затвердив план військової допомоги «Силам демократичної партії» в Сирії, до яких, зокрема, входить і військове крило «Демократичного союзу» — Загони народної допомоги. Проте незважаючи на такі розбіжності у політиці двох країн, Ердоган і Трамп пообіцяли зміцнювати двосторонні відносини і вкрай позитивно висловилися про зустріч, що відбулась.

РадБез ООН: ситуація в Венесуелі

За сім тижнів антиурядових протестів в Венесуелі загинуло 42 людини. Про це 17 травня повідомили на сайті ВВС. Весь цей час протестувальники вимагають проведення дострокових виборів — вивести країну з глибокої економічної кризи. Незважаючи на величезні запаси нафти, Венесуелі бракує таких життєво необхідних речей, як продукти харчування та медикаменти. Все погіршилось після ухвалення Верховним судом серйозного обмеження влади опозиційної Національної асамблеї. Наразі ситуація в країні настільки складна, що 17 травня, у другій половині дня з ініціативи Сполучених Штатів Рада Безпеки ООН планує провести спеціальне засідання, аби обговорити її.

Макрон і Туск: зустріч в парижі

Дональд Туск — президент Європейської ради — відвідає Париж, аби зустрітися з новим президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це повідомляють європейські інформаційні агенції. Спочатку було оголошено, що зустріч Макрона і Туска відбудеться перед оголошенням президента про склад нового уряду Франції. Проте потім її було перенесено на 20:00. Нагадаємо, що Дональд Туск був одним з перших лідерів Європи, хто привітав Еммануеля Макрона із остаточною перемогою у другому турі виборів на посаду президента Франції. Раніше президент Європейської ради, як колишній прем’єр-міністр Польщі, називав Макрона «найбільш проєвропейським і безпечним кандидатом з точки зору польських інтересів».

Допомога дітям: блок інтенсивного спостереження в ОНМедУ

З 1 лютого цього року в педіатричній клініці багатопрофільного медичного центру Університетської клініки Одеського Національного медуніверситету розпочав роботу блок інтенсивного спостереження. Його завдання — надання невідкладної допомоги дітям всіх вікових груп, які потребують інтенсивного спостереження.

Рішельєвський ліцей: 200 років навчальному закладу

До 200-річчя Рішельєвського ліцею в Галереї Мистецтв наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечникова відкрилась виставка, на якій представлені більше ста книжок з фонду бібліотеки, розповідаючих про історію цього начального закладу. Також було презентовано наукове видання «Крізь призму пам’яті і часу: одеський Рішельєвський ліцей у спогадах сучасників».

 

Комментарии закрыты