ВЕСТИ ОДЕССА ФЛЕШ за 22 апреля 2015 года 18:00

22 квітня на календарі. Інформаційна середа станом на 18:00 – у флеш-новинах. В студії працює Аліна Оніка. Вітаю.

ПОСИЛЕНИЙ РЕЖИМ ОХОРОНИ

На травневі свята в Одесі буде введений режим посиленої охорони громадського порядку. Правопорядок у місті забезпечуватимуть близько 3,5 тис. правоохоронців.  Про це повідомив Голова Одеської обласної державної адміністрації Ігор Палиця під час зустрічі із сім’ями загиблих під час трагічних подій в Одесі 2 травня минулого року.  Зокрема, Куликове поле буде взято під охорону міліції, прохід на площу буде здійснюватися через рамки металошукачів.  Заборонено проносити звукове, та інше обладнання, а також великогабаритні предмети. Ігор Палиця запевнив, що особисто на сто відсотків зацікавлений в тому, щоб люди дізналися правду про події 2 травня

ПРОБЛЕМИ ЖКГ

Про наболіле. В умовах кризи все частіше стали говорити про субсидії. Це безповоротна адресна допомога громадянам, які не мають можливості за рахунок власних доходів забезпечити оплату послуг ЖКГ. І сім’ї, у яких досить низький дохід, мають можливість звернутися в органи соціального захисту населення місцевого рівня та оформити відповідну державну підтримку. У зв’язку зі стрімким зменшенням рівня доходів українців, влада готується до збільшення кількості громадян, які захочуть оформити собі субсидії. Міністерство соціальної політики повідомляє, що з першого травня субсидії будуть оформлятися на календарний рік, а не на опалювальний сезон. Також сім’ї, які звернуться за житловими субсидіями в травні-червні, отримають їх заднім числом, тобто з першого квітня 2015 року. Член громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку Валерій ШтефанЕць розповів сьогодні під час брифінгу про основні проблеми реформування житлово-комунального господарства.

КУРС ВАЛЮТИ

Нестабільна валюта. У 2015-му році курс гривні по відношенню до долара міняється так само часто як одеська погода. Найбільш складним для національної валюти був кінець лютого цього року. Офіційний курс переступив позначку 30, а на чорному ринку умовні одиниці можна було придбати за 40-42 гривні. Не поліпшило ситуацію і рішення Національного банку відпустити гривню у вільне плавання. У результаті, регулятор знову повернувся до формату установки офіційного курсу. Становище національної валюти почало стабілізуватися тільки в квітні. Наприклад, 17-го числа офіційний курс і ринковий продовжили зниження і вартість одного долара не перевищувала 21-ї гривні 50-ти копійок. За останній тиждень національна валюта зміцнилася в середньому на півтори гривні. Багато експертів переконані, в найближчій перспективі гривню чекає стабілізація. І вже до кінця квітня офіційна вартість умовних одиниць встановиться на позначці 19-20 гривень за долар. Найбільш оптимістично налаштовані фінансисти і вже до літа прогнозують співвідношення 15 гривень до одного долара. А як одесити оцінюють перспективи національної валюти, дізнавалися наші кореспонденти. Надаємо їм слово.

70 РОКІВ З ДНЯ ВІДКРИТТЯ

Славний ювілей. Одеська дитячо-юнацька спортивна школа номер один святкує своє 70-річчя. Школа була відкрита 21 квітня 1945. За цей час з її стін вийшло понад 70 майстрів спорту, безліч призерів Чемпіонатів Світу та Європи. Є в скарбничці дитячо-юнацька спортивна школа номер 1 і олімпійська медаль. Першою в історії Одеси олімпійською чемпіонкою стала вихованка саме цієї школи, гімнастка Маргарита Ніколаєва, яка завоювала золото на Римської олімпіаді в 1960 році. Крім того, вона стала першою гімнасткою у світі, яка виконала стрибок «вліт». І сьогодні ця школа продовжує славні спортивні традиції нашого міста.

 

ФІНАНСОВА УГОДА

До головних новин країни. Україні дадуть 200 мільйонів євро кредиту на покращення інфраструктури. Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». За це віддали голоси 263 депутата. Згідно з Фінансовою угодою: сума позики становитиме 200 млн євро, процентна ставка – фіксована ставка або плаваюча ставка; максимальний пільговий період – 5 років, а загальний період погашення позики – 20 років, включаючи пільговий період; погашення здійснюватиметься рівними частками щодо основної суми боргу або фіксованими платежами. Відсотки, погашення, інші виплати за Фінансовою угодою здійснюватимуться Україною у валюті євро.

У РЕЖИМІ ОНЛАЙН

В режимі он-лайн. В Україні почалася реєстрація на онлайн-курси відомих університетів. Якщо раніше викладачі самостійно вели свої курси, то відтепер кілька провідних ВНЗ країни офіційно заявили, що будуть безкоштовно викладати свої курси в режимі онлайн. Реєстрація на нові курси від Національного університету ім. Тараса Шевченка, «Києво-Могилянської академії», Українського католицького університету та Львівської IT-школи вже почалася. Курси будуть складатися з відеолекцій та інтерактивних завдань. На окремому форумі студенти зможуть поставити запитання, обговорити курс та поспілкуватися безпосередньо з викладачем.

Це всі новини на цю годину.  Я прощаюсь до завтра. Гарного вечора!

Комментарии закрыты