Україна-ЕС. Саміт у Брюсселі

У Брюсселі проходить Самміт Україна-ЕС. Європейську сторону представляють глава Євроради Дональд Туск і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, а українську сторону — президент Петро Порошенко. В порядку денному —  обговорення процесу реформ в Україні, зокрема політичних та економічних реформ, в тому числі за підтримки Євросоюзу, повідомляє пресс-служба президента. Серед головних тем  — ситуація навколо Угоди про Асоціації між Україною та Європейським Союзом, секторальна співпраця в різних сферах, зокрема в галузі юстиції, свободи та безпеки. Серед питань порядку денного також процес лібералізації візового режиму між Україною та Європейським Союзом. Звичайно не оминули сторони і ситуацію в окупованих районах Донецької і Луганської областей, незаконне приєднання Автономної Республіки Крим та Севастополя Росією, стан реалізації Мінських угод, а також політику санкцій щодо Росії.

Білоус: є 6-7 інвесторів, зацікавлених у приватизації ОПЗ

У приватизації Одеського припортового заводу зацікавлена ціла низка інвесторів.  Про це повідомив голова Фонда державного майна Ігор Білоус в ефірі 5 каналу. За його словами, наразі ведеться діалог із 6-7 компаніми. «Деякі сидять в окопах, деякі останнє рішення ухвалюють, деякі відмовляться – це не той процес, який ми можемо прогнозувати»,  – зазанчив Білоус. Аукціон з приватизації ОПЗ призначено на 14 грудня, всі необхідні документи учасники мають подати до 6 числа. Стартова ціна 99,6% акцій підприємства – 13,175 млрд гривень. Після того, як минулий аукціон провалився, Фонд держмайна знизив стартову ціну удвічі.

Квитки на потяги можуть подорожчати на 35%

В «Укрзалізниці»  заговорили про можливе підвищення тарифів на пасажирські перевезення на 35%, а на грузові – на 25%. Підприємству потрібні додаткові кошти для реалізації плану з модернізації рухомого майна. Подорожчати квитки можуть вже у першій тритині 2017 року. Щоправда, зробити це можна лише з дозволу Кабінету міністрів. Якщо ж уряд рішення не ухвалить, «Укрзалізниці» не залишиться нічого іншого «як переглянути інвестиційну програму і розбити її на кілька кроків», зазначають у підприємстві.

Засідання виконкому: питання економічного розвитку

24 листопада в ході засідання виконавчого комітету Одеської міської ради було розглянуто та прийнято ряд проектів рішень стосовно економічно розвитку міста. Серед іншого, члени виконкому проголосували за внесення на розгляд Одеської міської ради проекту рішення «Про затвердження Стратегії економічного та соціального розвитку м Одеси до 2022 року».

Виконком узгодив тарифи на реєстрацію шлюбу

Про реєстрацію шлюбу говорили сьогодні в ході засідання виконавчого комітету. Рішення розглядалося відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів про реалізацію пілотного проекту державної реєстрації шлюбу. Так, згідно з проектом рішення, організація проведення держреєстрації шлюбу з 09:00 до 16:00 робочого дня коштує 1 тисячу 337 ​​гривень. Реєстрація шлюбу з 16:00 до 09:00 — 1 тисяча 767 гривень. Якщо молодятам захочеться зареєструвати свій шлюб протягом однієї години без черги, то тоді ця послуга обійдеться в 2 тисячі 57 гривень. Для учасників АТО, інвалідів I і II групи, пенсіонерів, дітей-сиріт передбачені пільги. Зокрема, вартість реєстрації шлюбу для них складе 305 гривень. Послуга експрес-реєстрації шлюбів почне діяти з 1 грудня поточного року. Свідоцтво про шлюб підприємство видавати не буде, як і раніше, цей документ видається органами юстиції.

Список торгових точок, які підлягають демонтажу

Також виконком затвердив новий список торгових точок, які підлягають демонтажу. Всього планується знести 34 об’єкти: 11 — в Київському районі, 15 — у Малиновському, по 4 — в Приморському і Суворівському. З них у 18 закінчився термін договору, а інші були розміщені взагалі без документів .Нагадаємо, з початку 2014 року в Одесі було демонтовано  понад 1200 МАФів. При цьому далеко не всі підприємці погоджуються демонтувати свої точки добровільно. Крім того, в мерії можуть зробити виняток для підприємців, які перебувають у складній життєвій ситуації.

В Одесі стартувала акція до дня Святого Миколая

З давніх-давен зміцнилася добра традиція до свята святителя Миколая дарувати подарунки і огортати любов’ю тих дітей, які перебувають поруч з нами. Адже, як відомо, чужих дітей не буває. До Дня святого Чудотворця Миколая Одеська єпархія, з благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, проводить благодійну акцію «Поділись своїм добром». Кожен небайдужий до долі дітей-сиріт може взяти активну участь у зборі подарунків: канцтовари, книги, іграшки, теплий одяг і все те, що так необхідно сьогодні будь-якій дитині. Крім того, напередодні свята Молодіжний відділ Одеської єпархії для допомоги дітям проводить акції та флешмоби біля відомих мереж супермаркетів і торгівельних центрів. Цілі і завдання даної акції — поділитися теплом свого серця з тими дітьми, які особливо цього потребують: діти переселенців, з багатодітних сімей, сироти, інваліди.

«Море акварелі» на одеському узбережжі

Наприкінці року Одеса перетвориться на столицю акварельного живопису. З 24 листопада до 15 грудня в трьох виставкових залах міста: Музеї західного та східного мистецтва, міський художній галереї та в галереї «Жовті велетні» проходитиме перша всеукраїнська виставка акварелі під метафоричною назвою «Море акварелі» – проект, який нагадав багатьом, що Одеса має давні традиції розвитку цього виду малярства і свою сформовану школу. В Одесі акварельний живопис утвердився як повноцінний, а не лише як прикладний різновид мистецтва за часів існування Товариства південноросійських художників. Один з фундаторів цього товариства, видатний одеський живописець Генадій Ладиженський по праву носить ім’я «Короля»т акварелі в Одесі. Його послідовники в різні часи приїздили до нашого міста, аби популяризувати акварельний живопис. Ось и зараз виставка відтворила реальну картину творчої практики більшості українських художників-акварелістів. Складовими цього є широке географічне представництво авторів і, як наслідок, – демонстрація різноманітних стилістичних манер, цікавого поєднання графічних прийомів, так чи інакше пов’язаних з технікою акварелі». Крім українських митців, у виставці також взяли участь окремі художники з Німеччини, Молдови та Китаю, що в перспективі дає шанс перетворити її на представницьку міжнародну. Перша всеукраїнська виставка акварелі в Одесі – подія знакова. Організатори вдалися до системного підходу – у перспективі виставка проводитиметься як бієнале.

Комментарии закрыты