Венесуела — гелікоптер атакує головний суд країни

У Венесуелі вертоліт намагався атакувати Верховний суд країни. Про це повідомляє агентство BBC. Президент країни Ніколас Мадуро назвав це терористичною атакою. За його словами, на будівлю скинули гранати, а сам лідер держави пообіцяв, що сили безпеки дізнаються, хто за цим стоїть. Згідно з повідомленням уряду, військові офіцери взяли поліцейський вертоліт і пролетіли над Каракасом, столицею країни. Викраденим вертольотом керував офіцер Оскар Перес, який має спеціальну військову підготовку і досвід служби в елітних силових підрозділах. У своєму відеозверненні Перес заявив, що належить до коаліції «військових, поліцейських і цивільних осіб», «націоналістів і патріотів», що не має партійної приналежності, і від її імені зажадав відставки глави держави і членів уряду, а також проведення загальних виборів. Про це він заявив у своєму відеозверненні в Instagram. «Президент Ніколас Мадуро, ми вимагаємо, щоб ти негайно пішов у відставку разом з міністрами і щоб були скликані загальні вибори», — сказав Перес. З початку квітня в південноамериканській країні відбуваються антиурядові виступи, приводом для яких послужили рішення саме Верховного Суду, що розширюють повноваження президента і обмежують функції парламенту. За цей час, за даними Генеральної прокуратури, загинули не менше 75 осіб, постраждали понад 1,5 тисячі, в тому числі близько 300 співробітників правоохоронних органів і Національної гвардії. Більш 3 тисяч осіб було затримано.

Георгій Логвинський став в.о. президента ПАРЄ

Після виключення президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта зі складу групи Європейської народної партії обов’язки президента ПАРЄ буде виконувати віце-президент Асамблеї, народний депутат України від «Народного фронту» Георгій Логвинський. Про це сам Логвинський заявив після голосування за виключення Аграмунта зі складу групи ЄНП, передає прес-служба партії. Нагадаємо, в ПАРЄ після поїздки президента Асамблеї Аграмунта на запрошення РФ до глави сирійського режиму Башара Асада розгорівся грандіозний скандал. Внаслідок чого бюро ПАРЄ абсолютною більшістю голосів висловила недовіру Аграмунту.

Необхідні реформи — скасування депутатської недоторканості

Також, сьогоднішня Україна, на думку президента, потребує глибинних реформ, деякі з яких потребують змін до Основного закону. Зміни до Конституції, що стартували рік тому, продовжуються. Наприклад, днями завершується конкурс до Верховного Суду. Саме старт роботи найвищого суду у системі судоустрою є головним пріоритетом на наступні тижні і місяці, зазначив Петро Порошенко. Також за словами президента, Україна має позбавитись такого анахроніхзму як депутатська недоторканність.

День Конституції: покладання квітів

28 червня в Україні відзначається державне свято — День Конституції. Саме в цей день 1996 року було прийнято Конституцію України. Відзначимо, що сьогоднішнє свято є єдиним державним святом, яке закріплено в самій Конституції. Відсвяткували значиму дату і в Одесі. У парку Шевченка покласти квіти зібралися духовенство, дипломатичний корпус, чиновники міської та обласної рад та одеський міський голова Геннадій Труханов.

Одеський стартап — студенти політеху вийшли на Kickstarter

Студенти Одеського політеху вийшли зі своїм стартапом на краудфандінговую платформу Kickstarter. Гаджет Mevics представляє собою інноваційне рішення для сучасних людей, які цінують свій час і бажають залишатися здоровими в умовах сучасного темпу життя, кажуть розробники. По-перше, він контролює поставу під час роботи. Особистий «помічник» вібрує кожен раз, коли людина сутулиться або знаходиться в неправильному положенні, чим формує звичку сидіти рівно. Також винахІд в період формування постАви дитини дозволяє здійснювати профілактику викривлення хребта. Нарешті, Mevics — це особистий фітнес трекер. Ідея створення пристрою з’явилася у студентів Одеського політехнічного університету в 2015 році під час підготовки до студентського конкурсу. Тоді і був розроблений прототип. На краудфандінгову платформу гаджет виходить за ціною $ 49. Тепер авторам необхідно зібрати на Kickstarter $ 35 000 для запуску виробництва.

Вступна кампанія-2017: що чекає українських абітурієнтів

29 червня в Україні розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів — а отже вже за кілька днів розпочнеться реєстрація електронних кабінетів та подача заяв. В якому ж порядку це робити і що саме чекає на українських абітурієнтів? Дізнаємося далі.

 

 

Комментарии закрыты