Невдалий жарт: вибачення та привітання

Невдалий жарт під час зборів ініціативної групи по організації Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу землі обурив українців. В кінці квітня в Інтернеті з’явилося відео, де один із виступаючих допустив висловлювання, які багатьма були розцінені як антисемітські.

День Перемоги — вшанування ветеранів

Напередодні 9 травня в Будинку прийомів зібралися ветерани Другої світової війни, ветерани праці, діти війни та нинішні захисники України — воїни АТО! Від імені міської влади привітати героїв з нагоди 72-ї річниці перемоги у Другій Світовій війні прийшов мер Одеси Геннадій Труханов. Детальніше — в наступному сюжеті.

Макрон і Ле Пен: французькі теледебати

Еммануель Макрон та Марін Ле Пен вийшли на теледебати — а це означає, передвиборчі перегони дісталися свого кульмінаційного моменту. Метою обох претендентів на посаду президента Франції було здобуття симпатії приблизно 18% виборців, котрі, за даними попередніх опитувань, все ще не визначились. Дебати тривали 160 хвилин і транслювались найбільшими телевізійними каналами країни. Марін Ле Пен назвала Макрона «безсоромним улюбленцем системи» в той час, як центристський кандидат зазначив, що її стратегія полягає саме у брехні. Нагадуємо, що дебати проводились і перед першим туром президентських виборів, але цього разу головні суперники постали лицем до лиця вперше.

Вибори у Франції: майбутнє вдіносин з Україною

Вже через декілька днів у Франції буде відомо ім’я нового президента. У фіналі президентських виборів 7 травня змагатимуться 39-річний центрист Еммануель Макрон, екс-міністр економіки і засновник нового руху «Вперед», і 48-річна Марін Ле Пен — лідер ультраправого «Національного фронту». За підсумками першого туру, який відбувся минулої неділі, кандидати йдуть майже врівень.

Росія і Туреччина: скасування санкцій

Практично всі економічні санкції, запроваджені Росією проти Туреччиною були зняті. Такого результату досягли президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган за підсумками нещодавніх переговорів. За словами російського голови, «можна говорити, що ці обмеження вже зняті». Щоправда введений РФ візовий режим для громадян Туреччини ще буде діяти — це було пояснено необхідністю поліпшити взаємодію спецслужб у зв’язку з терористичною загрозою. Президент Туреччини також підтримав прогрес у відносинах між країнами на шляху до повного скасування будь-яких обмежень. Крім того на прес-конференції за підсумками переговорів було зазначено, що обидві країни бачать рішення конфлікту в Сирії виключно політико-дипломатичним шляхом.

Пропаганда РФ: проект з протидіїї

Зігфрід Мурешан — депутат Європарламенту від Румунії — ініціює пілотний проект з протидії російській пропаганді у Молдові, Україні та Грузії. Для фінансування проекту планується включити до бюджету Євросоюзу на 2018 рік додаткові три мільйони євро. «Мета пілотного проекту — поліпшити взаємодію Європейської комісії і делегації Європейської служби зовнішньополітичної діяльності при використанні ресурсів для протидії російській пропаганді і дезинформації», — зазначає депутат Європарламенту. Крім того проект включатиме і підготовку персоналу представництв ЄС у країнах «Східного партнерства» — аби моніторити поширення російської пропаганди та фейкових новин.  Пан Мурешан зазначає, що особливу увагу слід приділяти тим державам, де найближчим часом будуть проводитися парламентські та президентські вибори.

Комментарии закрыты