Новий конкурс на посаду аудитора НАБУ

Парламентський комітет із запобігання корупції оголосив на засіданні 5 квітня про проведення нового конкурсу на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро. Прийняття заявок від кандидатів триватиме до 3 травня. Нагадаємо, Верховна Рада двічі не змогла обрати свого представника в групі з аудиту антикорупційного бюро – голосів бракувало і для американського юриста Роберта Сторча, якого комітет пропонував ще з грудня 2016 року, і для Найджела Брауна – англійського слідчого, якого несподівано висунули фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» під час першого голосування. Згідно з українським законодавством, до комісії, яка має здійснювати аудит НАБУ, по одному представнику делегують Верховна Рада, уряд та президент країни. Дедлайну на те, щоб Верховна Рада, президент та Кабінет міністрів обрали по аудитору для перевірки НАБУ, немає.

Запит до кабміну: державна програма розвитку української родини

Депутатська група «Партія «Відродження» звернулась із запитом до Кабінету Міністрів з вимогою створити Державну програму розвитку української родини. Про це під час засідання Верховної Ради заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко. За даними ООН Україна наразі посідає 172 місце у світі за темпами народжуваності. За даними статистики кожного дня в країні продовжує скорочуватись населення. Якщо у 1993 році українців було 52 мільйоні, то сьогодні ця цифра скоротилася до неповних 46. Ситуацію потрібно виправляти, впевнений парламентар. У Верховній Раді зареєстровано законопроект 6063, розроблений депутатською групою «Партія «Відродження». Ним передбачається відновлення допомоги по догляду за дитиною до 3 років. Збільшення допомоги при народженні першої, другої, третьої дитини до 67, 95 та 135 тисяч гривень відповідно. Та необхідність повернення до диференціації щомісячних виплат цієї допомоги, прив’язав її до прожиткового мінімуму. Повернути безкоштовне харчування в школах для учнів молодших класів, дітей-сиріт, дітей з неповних та багатодітних сімей. Гарантована державна соціальна підтримка українських родин із дітьми необхідна, вважає народний депутат, бо 75% багатодітних сімей живуть в нашій країні за межею бідності, де виховується 20% молодих українців.

Алея Слави: вахта пам’яті

На Алею Слави повернуться почесні караули школярів. Першим в 2017 році на несення почесної вахти пам’яті заступив караул Одеської гімназії №4. Він прийняв прапор поста №1 від почесних варт, визнаних кращими в минулому році: школ №5, №28 та гімназій №1 і №8. Подробиці — далі в сюжеті.

Від наймолодших: підготовка до Песаха

Відділення №4 єврейської школи «Хабад Ор-Авнер» — це не звичайний навчальний заклад. Це пансіон, де навчаються діти з тих міст, в яких немає єврейських шкіл, та діти з одеських сімей, чиї батьки бажають, аби вони глибше вивчали іудейські традиції. І, як у традиційній єврейській школі, тут навчаються лише хлопчики. Напередодні найдревнішого іудейського свята наша знімальна група приїхала до учнів школи Хабад «Ор-Авнер», щоб дізнатися, як готуються вихованці до Песаха.

Комментарии закрыты