Реформи в Україні. Оцінка ЕС

Підтримка реформ в Україні з боку Євросоюзу за період з 2007 по 2015 роки мала лише обмежений вплив. Про це йдеться в повідомленні Європейського суду аудиторів, передає РБК-Україна. Так з 2014 року ЕС запланувало виділення Україні 11,2 мільардів євро на протязі семи років.  Частина цих коштів — це макрофінансова допомога, що виділяється в обмін на проведення реформ. «Під час нашого аудиту, була сильна політична відданість реформі державного управління. Але зміни в системі управління поставили під загрозу реформи, а низький рівень заробітної плати сприяли корупції. Необхідні подальші кроки для досягнення цілей «, — заявив член Європейського суду аудиторів, відповідальний за доповідь Шаболц Фазакас.

Червоний хрест. Необсяжна важливість

190 тонн гуманітарної допомоги 7-го грудня надійшло до Донбасу від Червоного хреста. Взагалі історія міжнародного руху Червоного хреста и Червоного півмісяця почалась півтора сторіччя тому з комітету п’яти женевських активістів, які ставили собі за мету покращення роботи медичних служб на полі бою. Сьогодні це найвідоміша гуманітарна організація, що налічує 97 мільйонів добровольців і займається захистом життя і здоров’я людей в усіх регіонах світу. Червоний хрест став ініціатором створення міжнародного гуманітарного права і гуманітарної допомоги у тому вигляді, в якому її можна побачити сьогодні. Його роботу можна описати англійським висловом first in and last out (фёрст ин энд ласт аут) – саме його працівники перші починають діяти і останні закінчують роботу.

ОПЗ знов без потенційних покупців

Конкурс з приватизації Одеського припортового заводу, який мав відбутися за тиждень, знову відкладається. Жодний зацікавлений інвестор не подав заявки, повідомляє прес-служба Фонда державного майна. Прийом заяв завершився о 18 годині 6 грудня. «На жаль, заяв на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців. Чотири потенційні покупці, більшість з яких іноземці, надіслали листи про намір придбати пакет акцій «ОПЗ», підписали договори про конфіденційність з Фондом держмайна, готували пакет необхідних документів, однак заяв для участі в конкурсі не подали», — йдеться у повідомленні Фонду. Нагадаємо, це вже друга спроба приватизувати ОПЗ. Наразі, за рішенням уряду, стартову ціну знижено до 5,160 млрд грн, термін приватизації продовжено до 7 січня.

Одесити зможуть отримати компенсацію за кредитами на енергозберігаючі роботи

Компенсацію за кредитами на енергозберігаючі роботи зможуть отримати одесити. Депутати міськради в ході сесії затвердили Міську цільову програму відшкодування частини кредитів, отриманих об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, органами самоорганізації населення, фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків, інших об’єктів житлового фонду в Одесі на 2017-2018 роки. Згідно з цією програмою одесити зможуть отримати часткову компенсацію, якщо вони візьмуть кредит на проведення заходів з енергозбереження. Також депутати затвердили комплексну програму будівництва і розвитку соціальної та інженерної інфраструктури міста Одеси на 2017-2019 роки та затвердили план дій для сталого енергетичного розвитку міста Одеси до 2030 року.

Міський бюджет компенсує 40% витрат на харчування школярів

Місто компенсує витрати на харчування школярів. Про це також стало відомо 7 грудня в ході сесії Одеської міськради. На державному рівні діє рішення про розподіл коштів, необхідних на харчування учнів та вихованців в закладах освіти. Так, місто компенсує 40% витрат від загальної вартості харчування школярів. Йдеться про харчування учнів 1-х та 4-х класів. Таким чином, це дозволить молодим батькам заощадити значну частину сімейного бюджету. Учням 1-х та 4-х класів повернули гаряче харчування. Система харчування учнів старших класів переглянута відповідно до даних соцопитування одеситів. Замість гарячих обідів в раціоні школярів будуть переважати сезонні овочі і фрукти, а також хлібобулочні вироби.

Заступник начальника патрульної поліції Одеси Євген Стельмах пішов у відставку

В Одесі заступник начальника патрульної поліції Євген Стельмах вирішив покинути свій пост. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фесбук. «За час роботи в системі Національної поліції, я не став поліцейським. В душі я був і залишаюся адвокатом. Патрульна поліція Одеси, була як би моїм клієнтом. Скажу лише одне, я не хочу далі працювати в поліції. Не бачу в цьому сенсу» , — зазначив Стельмах.

Масові сутички фанатів у Києві

Ну а в Києві напередодні на декількох вулицях та під стінами НСК «Олімпійський» відбулись сутички між фанатами столичного «Динамо» та турецького «Бешикташу». За даними нацполіції Києва, інформація від медиків про поранених іноземців надходила з 15 години до півночі. За офіційними даними в сутичках взяли участь близько 200 осіб. Повідомлялось про 10 поранених.

До 150-річчя Василя Кандинського

До150-річчя від дня народження всесвітньо відомого художника Василя Кандинського, чиє життя було тісно пов’язане з Одесою протягом півстоліття, одеський художній музей підготував цикл лекцій. Перша була присвячена долі Василя Васильовича Кандинського у фотографіях. ЇЇ провів  один з видатних фахівців у світі з вивчення творчості Кандинського, директор музею Віталій Олексійович Абрамов. Слухачі лекторію мали унікальну можливість зіткнутися з рідкісними фактами і фотографіями з життя великого художника і його сім’ї.

 

Комментарии закрыты