Національна поліція святкує третю річницю

2 липня 2015-го року у рамках реформування системи Міністерства внутрішніх справ України Верховна Рада прийняла в цілому Закон України «Про Національну поліцію». І згідно з Указом Президента з 2018-го року День Національної поліції України відзначається 4 липня. З цієї нагоди у вівторок, 3 липня, у Головному управлінні Нацполіції в Одеській області пройшов урочистий захід. В ньому взяли участь представники обласної та міської влади, які привітали правоохоронців та вручили їм почесні відзнаки. Губернатор області зазначив, що для українців поліцейські — це захист, і поруч з лікарями, які рятують життя їх справа — найважливіша. До привітань приєднався і міський голова.

В Одесі виступив молодіжний колектив з Лівану

Молодіжний колектив з Лівану The Harmony Band, відомий в арабському світі, вперше завітав до України. Благодійний концерт групи, назва якої перекладається як «гармонія», відбувся в Одесі 2 липня. Захід був організований Мусульманською релігійною громадою Одеси і його відвідали безкоштовно мусульмани міста та представники інших віросповідАнь,. На концерті побувала й знімальна група нашої програми.

Одесити про заокруглення в чеках

НБУ поступово виводить з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень і монети 1, 2, 5 і 25 копійок.  Зміни запроваджуються поетапно, але в результаті з обігу підуть близько 8 млрд монет і 1 млрд банкнот. В Нацбанку вважають, що оновлення номінального ряду ніяк не вплине ні на ціни, ні на інфляцію — до цього висновку там прийшли після консультацій з експертами фінансового ринку. A що з цього приводу думають одесити, дивіться далі.

У Німеччині дійшли згоди в питанні мігрантів

Урядова криза в Німеччині минула. Міністр внутрішніх справ країни Хорст Зеєховер заявив, що партнери по коаліції Християнсько-соціальний та Християнсько-демократичний союзи досягли компромісу з питань міграційної політики, а це значить, що він залишиться на своїй посаді.  «В ході вельми інтенсивних переговорів між ХДС і ХСС ми прийшли до єдиної думки. У нас є конкретне рішення того, як запобігти потоку нелегальних мігрантів в майбутньому через кордон між Німеччиною і Австрією», — повідомив він.  Раніше Зєєхофер погрожував піти з кабінету міністрів і відмовитися від посади голови ХСС, вимагаючи від канцлера Ангели Меркель, яка стоїть біля керма ХДС, посилення міграційної політики.  ЗМІ відзначають, що партії домовилися про створення на кордонах ФРН так званих транзитних центрів для відділення економічних мігрантів від біженців.

Трамп вимагає від країн-членів НАТО більших витрат

Дональд Трамп написав різкі листИ лідерам кількох держав-членів НАТО, дорікнувши їм надто низькими витратами на оборону та попередивши, що Сполучені Штати втрачають терпіння через недотримання зобов’язань в рамках Альянсу. Як повідомило видання The New York Times, у червні Трамп надіслав жорсткі листи із вимогами до лідерів Німеччини, Бельгії, Норвегії та Канади. Дипломатичні джерела заявили, що, на їхню думку, Трамп відправив щонайменше дюжину таких листі, в тому числі керівникам Італії, Люксембургу, Нідерландів, Португалії та Іспанії. Видання наголошує, що ці листи є ще однією із ознак загострення відносин між США та їхніми союзниками по НАТО напередодні саміту Альянсу, який 11-12 липня відбудеться в Брюсселі. Трамп неодноразово ставив під сумнів цінності Альянсу та заявляв, що його члени повинні виділяти більше грошей, а не користуватися перевагами Сполучених Штатів. У своїх листах Дональд Трамп обурився, що після понад року публічних і приватних скарг союзники не зробили достатньо, аби розділити тягар колективної оборони. Він натякнув, що розглядає відповідь на недофінансування союзників, включаючи коригування військової присутності Сполучених Штатів по всьому світу.

Комментарии закрыты