Іоан Воїн:покровитель всіх скривджених

Святий мученик Іоан Воїн — християнський святий, який жив в IV столітті. Він служив в імператорському війську Юліана Відступника і є одним з не багатьох ранніх святих, якому приписується слов’янське походження. Іоан Воїн вважається покровителем всіх скривджених, до нього звертаються у молебнях скорботні. У нашій землі Іоан Воїн відомий у просторіччі як «Аника-воїн». Пам’ять святого Церков вшановує 12 серпня. У цей день в Спасо-Преображенському соборі Одеси очолив Божественну літургію митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Наша знімальна група була присутня на богослужінні.

Апаратна нарада: питання роздільного збору сміття

13 серпня в Одеській міській раді пройшла чергова апаратна нарада. Чимало уваги приділили питанню роздільного збору сміття. Як зазначив директор Департаменту міського господарства, було проведено переговори між сміттєзбірними компаніями та компаніями, які нараз займаються збиранням вторинної сировини. Мер Одеси наголосив, що раніше обговорювали питання зміни дизайну спеціальних контейнерів для пластику.

Юхим Штепсель: відкриття меморіальної дошки

На одну пам’ятку, присвячену видатному одеситу, більше. У неділю, 12 серпня, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки Юхиму Йосиповичу Березіну — коміку, більш відомому під псевдонімом Штепсель. Дошка, розміщена за адресою вулиця Княжа, 29 — на фасаді будинку, де народився артист — була ініціативою Всесвітнього клубу одеситів. На церемонії були присутні чимало людей. Почесними гостями стали діти артиста — Анна і Григорій Березіни, а також зять — відомий актор Леонід Каневський. Який зачитав текст своєї доньки — онуки Юхима Березіна — з нагоди відкриття дошки.

Ніч в музеї Кіностудії: до 125-річчя зірки німого кіно Віри Холодної

Легендарна актриса німого кіно Віра Холодна народилася 5 серпня 1895 року в Полтаві. Але її життя та творчість тісно пов’язані з Одесою. Саме тут вона стала знаменитою, тут вона знімалася у фільмах, давала благодійні концерти і саме тут завершився її короткий життєвий шлях. З нагоди святкування 125-річчя від дня народження зірки німого кіно на Одеській кіностудії відбулась театралізована програма «Ніч в музеї» . Організатори провели екскурсію кімнатами музею, розповіли найцікавіші подробиці з життя Віри Холодної. Відвідувачі стали свідками театралізованої вистави та подивились фрагмент останньої картини за участю Віри Холодної «Молчи грусть, молчи». Завершилось святкування виступом солістки Одеської філармонії Нелі Нечаєвої, яка до речі зіграла Віру Холодну в новому фільмі Ігоря Козлова-Петровського «Таємниця старого хронометру».

 

 

Комментарии закрыты