Мер Одеси проінспектував хід будівництва Грецького парку

Завершені складні будівельні роботи, плани з озеленення та майже готове місце під фонтан Михайла Реви. Як просувається будівництво Грецького парку, на який так чекають одесити — дізнаємось далі.

У Літературному музеї нагородили переможців премії ім. Бабеля

В Літературному музеї 12 липня відбулась церемонія нагородження переможців Одеської міжнародної літературної премії ім. Ісака Бабеля. Премія була заснована у минулому році, вона покликана виявляти і підтримувати кращі зразки оповідань, написаних російською мовою як в Україні і Росії, так і в інших країнах світу. В другому її сезоні взяли участь 391 автор з 26 країн. Міжнародне журі у цьому році визначило 4 дипломантів і 3 лауреатів премії. З вітальним словом до учасників і організаторів звернувся почесний гість — відомий одесит Михайло Жванецький. Подробиці — далі у сюжеті.

42 день народження Олега Сенцова

Український політв’язень Олег Сенцов 13 липня зустрічає свій день народження за гратами. Йому виповнилось 42 роки, чи доживе режисер до наступного дня народження, невідомо. Адже останні два місяці він голодує, вимагаючи звільнення всіх українських політвязнів з Росії. І за його власними словами, що передала сестра засудженого Наталя Каплан (вона змогла в липні побачити брата), Сенцов налаштований рішуче і збирається йти до кінця. Звільнення Олега та інших українців вимагає світова спльінота, акції з відповідними вимогами проходили в десятках міст по всьому світові. У день народження мати Сенцова написала звернення до президента Путіна з проханням щодо помилування для сина. І за словами прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова, Кремль розгляне це прохання.

Президент Італії має свою позицію щодо мігрантів

Президент Італії Серджо Маттарелла втрутився в суперечку правлячої коаліції щодо човна з мігрантами, яких не хотів приймати глава МВС Маттео Сальвіні. Про це повідомляє Reuters. Маттарелла у четвер ввечері звернувся до прем’єр-міністра Джузеппе Конте і висловив свою стурбованість з приводу долі 67 врятованих мігрантів, яких привезли до порту Сицилії, але не дозволили зійти на берег. Корабель зайшов до порту Трапані за погодженням з міністром транспорту Даніло Тонінеллі, але Сальвіні заборонив мігрантам залишати човен, поки не буде проведено розслідування щодо підозр у насильницькій поведінці проти деяких з них. Після телефонного дзвінка Маттарелли Конте наказав відпустити мігрантів з корабля. Сальвіні заявив, що дізнався про дії президента з «жалем і здивуванням». Президент Італії має в основному церемоніальну роль і втручається в політику тільки в виняткових обставинах. Сальвіні в п’ятницю написав у Twitter, що розслідування проти мігрантів продовжиться і що хтось «повинен буде заплатити», якщо мігранти вчинять насильство

Новий план щодо Brexit негативно вплине на майбутню торговельну угоду Британії з США, — Трамп

Президент США Дональд Трамп вважає, що новий план щодо виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу негативно вплине на майбутню торговельну угоду Сполученого Королівства і США.  Про це Трамп заявив в інтерв’ю виданню The Sun під час візиту до Британії. Трамп вважає, угода між Британією та ЄС за пропозиціями Мей призведе до того, «що ми будемо мати справу з Європейським Союзом, замість того щоб мати справу з Великою Британією». «План пані Мей безумовно вплине на торгівлю з США, на жаль, негативним чином. У нас є досить багато складнощів з Європейським Союзом. Ми зараз вживаємо жорстких заходів щодо Європейського Союзу, оскільки вони несправедливо поводилися щодо торгівлі зі Сполученими Штатами», — сказав Трамп. Він також заявив, що інакше виконував би план щодо Brexit і давав поради Терезі Мей, але вона не прислухалася. «Вона хотіла йти іншим шляхом. Я б насправді сказав, що вона, ймовірно, пішла зворотнім шляхом. І це добре. Вона повинна вести переговори так, як вона краще знає. Але я думаю, що все відбувається дуже невдало. Надто довго», — сказав Трамп. Президент США також висловив жаль через відставку Бориса Джонсона, який пішов з поста глави МЗС Великої Британії через незгоду з планом Brexit. За словами американського президента, Джонсон міг би стати «чудовим прем’єр-міністром».

Трамп оприлюднив лист від Кім Чен Ина

Дональд Трамп опублікував в Twitter фотографію листа, який йому адресував лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. На листі стоїть дата — 6-е липня.  Кім Чен Ин називає зусилля президента США щодо налагодженнч відносин між двома країнами «екстраординарними» і підкреслює, що такі дії допоможуть створити, як він його називає, «нове майбутнє» для Америки і Північної Кореї.  Далі він висловлює надію на нову швидку зустріч з Трампом.  Сам Трамп прокоментував лист так: «Дуже приємна записка від голови Кіма», і завершив твіт лаконічно — «Великий прогрес!».

Комментарии закрыты