Депутати Одеської міськради ухвалили бюджет-2018

На сесії міської ради депутати ухвалили бюджет Одеси на 2018 рік. Згідно з проектом рішення доходи визначено в сумі 8 мільярдів 340 мільйонів гривень. У порівнянні з очікуваними надходженнями за 2017 рік прогнозні показники доходів збільшено на 10%. Базовим джерелом наповнення загального фонду залишається податок на доходи фізосіб, питома вага якого становить 59,1%. Проект державного бюджету на 2018 рік передбачає новий перерозподіл статей витрат між центром і регіонами. Освітня субвенція для міста збільшиться майже на 15% і складе 903 мільйони гривень. Однак разом з тим Київ зменшує субвенцію медичну — передбачається 668 мільйонів, що на 21% менше ніж у 2017 році. Головною складовою бюджету міста є бюджет розвитку. Його обсяг визначений в 2 мільярди гривень. Однак статті його витрат будуть розподілені на наступній сесії міськради. Затверджено також резервний фонд бюджету Одеси в сумі 30 мільйонів гривень.

Понад 200 млн грн на Одеську ТЕЦ

Для забезпечення центральної частини міста Одеси теплом  муніципалітет передбачив в міському бюджеті на 2017 і 2018 роки 200 мільйонів гривень для фінансової підтримки Одеської ТЕЦ. Таке рішення Одеська міськрада ухвалила 14 грудня. Так  50 мільйонів піде на погашення заборгованості перед Одеською ТЕЦ, 5 мільйонів — на оплату податків, 30 мільйонів — на оплату електроенергії. Директор КП «Теплопостачання міста Одеси» Денис Рудий пояснив, що ТЕЦ потрібно перерахувати НАК «Нафтогазу» черговий борговий платіж за графіком. Якщо ТГО не перерахує ці кошти до Києва, то «Нафтогаз» «закриє газову засувку» і центр міста не отримає тепла. Крім того, за пропозицією  першого віце-мера Одеси Анатолія Орловського в бюджеті міста на 2018 рік для Одеської ТЕЦ передбачили ще 150 мільйонів гривень. Ці гроші знадобляться для оплати старих боргів протягом січня — березня.

27 тис. ОСББ достатньо, щоб розпочати термомодернізацію, — Зубко

В Україні налічується 27 тисяч об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Така кількість є цілком достатньою, щоб розпочинати проекти з термомодернізації. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляється на сайті агентства. Він додав що на наступний рік на заходи з термомодернізації уряд закладає 1 млрд 600 млн гривень. В тому числі у фінінсуванні цих проектів українські ОСББ можуть розраховувати міжнародні кредити.

Зустріч президентів

Зустріч, про яку говорили кілька місяців, відбулась. 13 грудня у Харкові Президент України Петро Порошенко зустрівся із Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою. Про що говорили лідери держав — далі в сюжеті.

Путін про Донбас

Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що на території окупованого Донбасу немає російської армії. Про це він сказав в ході прес-конференції, повідомляє РБК Україна. «Армії РФ на території Донбасу немає, але є міліцейські формування, які є самодостатніми, щоб відобразити акції проти регіону», — заявив він. Крім того, Путін додав, що українські нацбатальони «влаштують різанину на Донбасі, якщо їм не будуть протистояти міліцейські формування».

Комментарии закрыты