Депутати Одеської міськради ухвалили бюджет-2018

На сесії міської ради депутати ухвалили бюджет Одеси на 2018 рік. Згідно з проектом рішення доходи визначено в сумі 8 мільярдів 340 мільйонів гривень. У порівнянні з очікуваними надходженнями за 2017 рік прогнозні показники доходів збільшено на 10%. Базовим джерелом наповнення загального фонду залишається податок на доходи фізосіб, питома вага якого становить 59,1%. Проект державного бюджету на 2018 рік передбачає новий перерозподіл статей витрат між центром і регіонами. Освітня субвенція для міста збільшиться майже на 15% і складе 903 мільйони гривень. Однак разом з тим Київ зменшує субвенцію медичну — передбачається 668 мільйонів, що на 21% менше ніж у 2017 році. Головною складовою бюджету міста є бюджет розвитку. Його обсяг визначений в 2 мільярди гривень. Однак статті його витрат будуть розподілені на наступній сесії міськради. Затверджено також резервний фонд бюджету Одеси в сумі 30 мільйонів гривень.

Понад 200 млн грн на Одеську ТЕЦ

Для забезпечення центральної частини міста Одеси теплом  муніципалітет передбачив в міському бюджеті на 2017 і 2018 роки 200 мільйонів гривень для фінансової підтримки Одеської ТЕЦ. Таке рішення Одеська міськрада ухвалила 14 грудня. Так  50 мільйонів піде на погашення заборгованості перед Одеською ТЕЦ, 5 мільйонів — на оплату податків, 30 мільйонів — на оплату електроенергії. Директор КП «Теплопостачання міста Одеси» Денис Рудий пояснив, що ТЕЦ потрібно перерахувати НАК «Нафтогазу» черговий борговий платіж за графіком. Якщо ТГО не перерахує ці кошти до Києва, то «Нафтогаз» «закриє газову засувку» і центр міста не отримає тепла. Крім того, за пропозицією  першого віце-мера Одеси Анатолія Орловського в бюджеті міста на 2018 рік для Одеської ТЕЦ передбачили ще 150 мільйонів гривень. Ці гроші знадобляться для оплати старих боргів протягом січня — березня.

Заборгованість по пільгам і субсидіям

В ході сесії Одеської міськради депутати обговорили звіт про виконання бюджету міста Одеси за 9 місяців поточного року. Зокрема, було порушено питання про погашення існуючої заборгованості по пільгах та субсидіях. Наразі вона становить 121 млн грн, ці кошти потрапляють до міського бюджету в якості субвенцій. Так в листопаді  область  виділила додатково 67 млн. Грн. на ці цілі. За словами глави департаменту фінансів Одеської міськради, віце-мера Світлани Бедреги, є домовленість з ОДА про те, що Одесі в майбутньому виділять ще 27 млн. Грн. на виплату пільг і субсидій.

36 млн грн на пожежну безпеку у школах та лікарнях

У 2017 році з бюджету міста Одеси буде виділено 36 мільйонів гривень на реалізацію першочергових заходів щодо  пожежної безпеки в закладах освіти та охорони здоров’я. Відповідне рішення було ухвалене 14 грудня під час сесії Одеської міськради. Як відомо, після трагедії в таборі «Вікторія» ДСНС провела ряд перевірок в установах освіти та охорони здоров’я. На усунення недоліків потрібно 36 мільйонів гривень: 23 мільйони на проблеми закладів охорони здоров’я та 8 — освіти. Пожежна служба вимагає зняти легкозаймисті матеріали, після чого потрібне проведення ремонту цих ділянок. Як повідомляла директор департаменту освіти Олена Буйневич, за попередніми розрахунками, на ремонтні роботи потрібно буде витратити 55 мільйонів гривень, щоб привести в порядок стіни, де зняли вагонку і пожежонебезпечні панелі. До цих робіт вже приступлять в 2018 році.

27 тис. ОСББ достатньо, щоб розпочати термомодернізацію, — Зубко

В Україні налічується 27 тисяч об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Така кількість є цілком достатньою, щоб розпочинати проекти з термомодернізації. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляється на сайті агентства. Він додав що на наступний рік на заходи з термомодернізації уряд закладає 1 млрд 600 млн гривень. В тому числі у фінінсуванні цих проектів українські ОСББ можуть розраховувати міжнародні кредити.

Зустріч президентів

Зустріч, про яку говорили кілька місяців, відбулась. 13 грудня у Харкові Президент України Петро Порошенко зустрівся із Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою. Про що говорили лідери держав — далі в сюжеті.

США закликали РФ припинити обстріли на Донбасі

Припинити обстріли українських цивільних районів на Донбасі та вивести свої сили закликав Росію державний департамент Сполучених Штатів. Про це оголосила Хізер Науерт  — прес-секретар Державного департаменту США . Речниця Держдепу заявила, що Сполучені Штати, як і раніше, глибоко стурбовані ескалацією насильства та погіршенням гуманітарної ситуації в Східній Україні. «Підтримувані Росією сили повинні негайно залишити свої нові позиції навколо фільтрувальної станції. Ми знову закликаємо Росію припинити артилерійські і ракетні обстріли українських цивільних районів і дотримуватися режиму припинення вогню, як йдеться в Мінських угодах… Ми закликаємо Росію здійснити негайні кроки щодо подолання гуманітарної кризи через виведення своїх сил і розміщення в регіоні миротворчої місії ООН», — зазначила Науерт. «Рішення щодо припинення насильства на сході України та забезпечення поліпшення відносин зі Сполученими Штатами й міжнародним співтовариством, безумовно, залежить від Росії», — додала речниця Держдепу США.

 

Комментарии закрыты