Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я, — Президент
Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я. Про це заявив Петро Порошенко під час урочистого заходу до Дня медичного працівника, повідомляє прес-служба глави держави. За словами президента, минулого року дано старт кардинальним змінам: прийнято закони, що змінюють всю застарілу архітектуру системи. Створено Національну службу здоров’я. З квітня 2018 стартувала кампанія з вибору пацієнтом лікаря та підписання декларації. Наразі їх уклали вже 8 млн українців. Також укладено 149 договорів із закладами первинної допомоги, які вже з 1 липня почнуть отримувати фінансування за новою моделлю. Окрім того, до кінця року близько 500 амбулаторій нового типу мають запрацювати в сільській місцевості, наголосив президент.
Також Петро Порошенко наголосив на розвитку військової медицини, яка за останні чотири роки в умовах російської агресії здійснила значний прогрес в наданні медичної допомоги українським військовослужбовцям.
Чи дивитимуться одесити футбол?
14 червня стартує Чемпіонат світу з футболу. Протягом місяця команди 32 країн боротимуться за першість у найпопулярнішій грі в світі. На цей раз, країною-господаркою чемпіонату ФІФА вибрала Російську Федерацію, що послужило причиною суперечок в українській пресі та серед фанатів. У нашій країні більшість телеканалів вирішило бойкотувати Мундіаль-2018, але знайшлися і ті, хто купив ліцензію Як одесити ставляться до того що Україна покаже чемпіонат світу і чи будуть його дивитися самі — дізнаємося прямо зараз.
Європарламент прийняв резолюцію щодо Сенцова
Європейський парламент на засіданні 14 червня прийняв резолюцію по українському політв’язню Олегу Сенцову, якого утримують в Російській Федерації. За неї проголосували 485 євродепутатів, проти – 76, утрималися – 66 парламентарів. Перед тим усі основні політичні групи Парламенту ЄС при обговоренні стану із правами людини в Росії закликали до звільнення Олега Сенцова та 158 інших політичних в’язнів, які утримуються у цій країні. Відповідна інформація розміщена на сайті Європарламенту. Зокрема, ЄП висловлює солідарність з режисером, який 14 травня 2018 року оголосив голодування, щоб домогтися звільнення політв’язнів в Росії. У резолюції також зазначено, що вирок Сенцова грунтується на отриманих в результаті тортур свідченнях. Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, включно із застосуванням російського законодавства, а також мілітаризацію півострова, яка загрожує регіональній безпеці. Також в документі засуджуються масові і систематичні порушення прав людини, зокрема етнічних українців і кримських татар. Крім того, лідерів країн Євросоюзу закликали виступити із засудженням порушень прав людини в Росії і спроб приховати їх під прикриттям футбольного Чемпіонату світу-2018.
Внутрішній конфлікт в Німеччині
Канцлер Німеччини Ангела Меркель та міністр внутрішніх справ Хорст Зеєгофер не домовилися щодо міграційної політики країни перед важливою зустріччю прем’єр-міністрів всіх федеральних земель. Про це повідомляє Deutsche Welle. Минулої ночі кризові переговори між двома сторонами, а також прем’єр-міністром Баварії Маркусом Сьодером, прем’єр-міністром землі Гессен Фолькером Буффьє закінчилися без прориву. Переговори відбулися напередодні сьогоднішньої зустрічі Меркель та лідерів федеральних земель, де міграційна політика буде одним з головних питань. «Генеральний план» щодо міграції, який повинен був бути представлений у вівторок Зеєгофером, був відкладений, як повідомляється, через опозицію Канцелярії канцлера. Основна суперечка між Зеєгофером та Меркель, партії яких перебувають у коаліційному уряді з соціал-демократами, полягає в тому, що глава МЗС вимагає дозволу для прикордонних земель, таких як Баварія, відмовляти шукачам притулку, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо у Німеччині їм вже було відмовлено в притулку. Меркель, однак, прагне уникнути односторонніх кроків Німеччини, які можуть роздратувати інші країни-члени ЄС та ще більше послабити зусилля, спрямовані на спільну міграційну політику для всього ЄС. Канцлер запропонувала Зеєгоферу та Сьодеру компроміс, запропонувавши двосторонні угоди між країнами ЄС, які найбільше постраждали від напливу мігрантів та шукачів притулку, таких як Італія та Греція.
Прем’єр Італії їде до Парижа попри скандал із мігрантами
Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте підтвердив свій намір здійснити у п’ятницю візит до Парижа. Про це йдеться у повідомленні офісу італійського прем’єра за результатами його розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном. «Президент Макрон підкреслив, що він не сказав нічого такого, що мало на меті образити Італію чи італійський народ» — йдеться у повідомленні. «Макрон і Конте погодилися, що з огляду на саміт ЄС наприкінці червня потрібне спільне обговорення нових ініціатив. Щоб підняти ці теми та інші численні питання, які становлять спільний інтерес, президент Франції та прем’єр-міністр Італії зустрінуться в Парижі у п’ятницю за робочим обідом» — заявили в офісі італійського прем’єра. Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вважає цинічними і безвідповідальними дії італійського уряду, який відмовився приймати судно. Міністерство закордонних справ Італії викликало французького посла через заяву Макрона, а міністр економіки Італії скасував свій візит у Париж через суперечку.