Табір «Вікторія»: Кличко і Зубко коментують події

З 18 по 20 вересня Асоціація міст України проводить 13 Український муніципальний форум на якому щорічно зустрічаються глави органів місцевого самоврядування та представники державної влади. Тема суботній трагедії в дитячому таборі Вікторія не обійшла стороною і цей захід, де віце прем’єр-міністр Геннадій Зубко і мер Києва Віталій Кличко прокоментували події, які сколихнули не тільки Одесу, а й всю країну. Під час свого візиту до Одеси Геннадій Зубко разом з управлінням ДСНС області, прокуратури і слідчих органів вже встиг побувати на місці пожежі в Вікторії, для того щоб проаналізувати шлях по визначенню причетних до введення об’єкта в експлуатацію. Зараз перед чиновниками також стоїть завдання — унеможливити повторення подібного в будь-якому дитячому закладі України.

Страшна трагедія: місто допоможе постраждалим сім’ям

Страшне горе, що спіткало Одесу в ніч з 15 на 16 вересня стало справжнім випробуванням для одеситів. Як відомо, пожежу у дитячому таборі «Вікторія» виявив співробітник оздоровчого комплексу і вже через 4 хвилини рятувальники прибули на місце події. Вихователі встигли евакуювати більшість дітей з палаючого корпусу — 42 дитини. Всього в таборі перебувало близько 150 дітей. Втім, життя трьох дівчаток врятувати не вдалося….  Над встановленням причин трагедії наразі працюють слідчі. Сім’ям, чиї діти загинули під час пожежі буде надано матеріальну допомогу. Також місто забезпечить похорон і поховання загиблих. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті мерії. Міський голова пообіцяв максимальну і всебічну підтримку сім’ям загиблих дітей. Та повідомив, що винні в трагедії повинні понести найсуворіше покарання. Крім того, під час зустрічі міського голови  із батьками постраждалих, останні заявили, що не хочуть ніяких спекуляцій на цій темі. І поки триває слідство, необхідно, в першу чергу, допомогти сім’ям. За словами очільника міста, на допомогу людям будуть виділені кошти в розмірі: 200 тис грн — сім’ям, в яких загинули діти;  100 тис грн — сім’ям, діти з яких знаходяться на стаціонарному лікуванні; та 20 тис грн — сім’ям, діти з яких перебували на момент пожежі в «Вікторії».

Апаратне засідання розпочали з хвилини мовчання

В понеділок, 18 вересня, в Одеській міській раді пройшла апаратна нарада, яка розпочалась з хвилини мовчання через страшну трагедію, що сталась в таборі «Вікторія» в ніч з 15 на 16 вересня.

Під час наради звітували про хід розслідування та затриманих і відсторонених осіб у зв’язку із порушеною кримінальною справою. Як зазначив заступник Одеського міського голови, наразі розглядають всі версії: від недбалого відношення до роботи і неналежного виконання покладених обов’язків до зловмисного підпалу.

Заступник мера підкреслив, що рада ділитиметься всією інформацією, яка буде потрапляти до неї протягом розслідування. А в місцях масового скупчення людей — в першу чергу, дитячих садках, школах, центрах дитячої творчості та лікарнях — найближчим часом будуть проведені перевірки. Також депутати міської ради від різних партій та фракцій зачитали звернення до президента України Петра Порошенка з приводу цієї трагедії.

Соціальні послуги: інтегрована система

Під час апаратної наради звітували про впровадження в Одесі інтегрованої системи соціальних послуг — зокрема про відкриття Центру інтегрованих послуг, яке відбулось 2 вересня поточного року за участі представників ЮНІСЕФ.

Якщо раніше, аби отримати соціальну послугу, людина повинна була відвідати будівлі у різних районах міста та з різним графіком роботи, то сьогодні це все знаходиться в одному Центрі. Незважаючи на тестову роботу закладу, щодня туди звертаються близько 20-25 людей.

Медична реформа: комп’ютеризація медичного простору

Сьогодні в Одесі проходить поступова комп’ютерізація медичного простору, якого так вимагає медична реформа: з’являються такі речі, як електронні черги та електронні медичні картки. Як зазначав директор Департаменту охорони здоров’я, сьогодні це просто необхідно, оскільки більшу частину часу лікарі витрачають саме на написання історії хвороби та заповнення карток.

Комментарии закрыты