Табір «Вікторія»: Кличко і Зубко коментують події
З 18 по 20 вересня Асоціація міст України проводить 13 Український муніципальний форум на якому щорічно зустрічаються глави органів місцевого самоврядування та представники державної влади. Тема суботній трагедії в дитячому таборі Вікторія не обійшла стороною і цей захід, де віце прем’єр-міністр Геннадій Зубко і мер Києва Віталій Кличко прокоментували події, які сколихнули не тільки Одесу, а й всю країну. Під час свого візиту до Одеси Геннадій Зубко разом з управлінням ДСНС області, прокуратури і слідчих органів вже встиг побувати на місці пожежі в Вікторії, для того щоб проаналізувати шлях по визначенню причетних до введення об’єкта в експлуатацію. Зараз перед чиновниками також стоїть завдання — унеможливити повторення подібного в будь-якому дитячому закладі України. Далі прошу пряму мову Віталія Кличко, голови Асоціації міст України, мера Києва та віце прем’єр-міністра Геннадія Зубко.
Страшна трагедія: місто допоможе постраждалим сім’ям
Страшне горе, що спіткало Одесу в ніч з 15 на 16 вересня стало справжнім випробуванням для одеситів. Як відомо, пожежу у дитячому таборі «Вікторія» виявив співробітник оздоровчого комплексу і вже через 4 хвилини рятувальники прибули на місце події. Вихователі встигли евакуювати більшість дітей з палаючого корпусу — 42 дитини. Всього в таборі перебувало близько 150 дітей. Втім, життя трьох дівчаток врятувати не вдалося…. Над встановленням причин трагедії наразі працюють слідчі. Сім’ям, чиї діти загинули під час пожежі буде надано матеріальну допомогу. Також місто забезпечить похорон і поховання загиблих. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті мерії. Міський голова пообіцяв максимальну і всебічну підтримку сім’ям загиблих дітей. Та повідомив, що винні в трагедії повинні понести найсуворіше покарання. Крім того, під час зустрічі міського голови із батьками постраждалих, останні заявили, що не хочуть ніяких спекуляцій на цій темі. І поки триває слідство, необхідно, в першу чергу, допомогти сім’ям. За словами очільника міста, на допомогу людям будуть виділені кошти в розмірі: 200 тис грн — сім’ям, в яких загинули діти; 100 тис грн — сім’ям, діти з яких знаходяться на стаціонарному лікуванні; та 20 тис грн — сім’ям, діти з яких перебували на момент пожежі в «Вікторії».
Сутички в Одесі: будівельний майданчик Kadorr
Події навколо скандального будівництва чергової «Жемчужини»компаній Кадорр на Каманіна,16а набирають обертів. Цього разу висловити своє ставлення до незаконного зведення будинку в дачній Аркадії зібралися представники спілки ветеранів АТО. В ході протесту сталися зіткнення між охороною Кадорр-груп і активістами. Кілька людей постраждали, їм надано медичну допомогу. Ще одного оперують в Єврейській лікарні. Активісти заявляють про застосування травматичної зброї з боку охоронців.
Трагедія 2 травня була ретельно спланована — слідство
У Чорноморському суді почалися оголошення вироку у справі про трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. Не виключено, що оприлюднення триватиме не один день. За версією слідства, все, що сталося в цей страшний день, випадковістю не було. Навпаки, подія була ретельно спланована, в тому числі й загибель людей. Нагадаємо, 2 травня 2014 року в ході зіткнень прихильників Євромайдану й антимайданівців в Одесі загинули 48 людей, більш як 200 отримали поранення. Більшість жертв згоріли в одеському Будинку профспілок. За фактом подій розслідується близько десяти кримінальних справ. Звинувачення пред’явлені 19 громадянам: п’ятеро з них майже чотири роки сидять в Одеському СІЗО. А деякі фігуранти кримінальних проваджень покинули територію України та ховаються в Російській Федерації. Обвинувачення вимагає для проросійських учасників масових заворушень від 8 до 15 років позбавлення волі. Найбільший термін – 15 років можуть дати Сергію Долженкову, якого вважають організатором заворушень, що призвели до загибелі людей. Інших обвинувачених, які перебувають під вартою, держава хоче відправити за ґрати на 12 років.
Соціальні послуги: інтегрована система
Під час апаратної наради звітували про впровадження в Одесі інтегрованої системи соціальних послуг — зокрема про відкриття Центру інтегрованих послуг, яке відбулось 2 вересня поточного року за участі представників ЮНІСЕФ.
Якщо раніше, аби отримати соціальну послугу, людина повинна була відвідати будівлі у різних районах міста та з різним графіком роботи, то сьогодні це все знаходиться в одному Центрі. Незважаючи на тестову роботу закладу, щодня туди звертаються близько 20-25 людей.