Верховна Рада прийняла медичну реформу

Медичну реформу прийнято. 19 жовтня у другому читанні у Верховні Раді ухвалили законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який дає старт медичній реформі в Україні. Законопроект ухвалили після трьох днів розгляду і приблизно тисячі правок. Також парламент ухвалив за основу урядові зміни до бюджетного кодексу, необхідні для впровадження реформи. Окрім того, депутати підтримали за основу ініційований президентом проект закону про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.

Суд ЄС визнав законним замороження активів Януковича

Європейський суд визнав санкції ЄС, запроваджені проти Віктора Януковича у 2015-2016 роках, обґрунтованими. Про це повідомляють низка ЗМІ з посиланням на прес-службу суду, що базується в Люкмебурзі. Відповідне рішення було винесене у четвер. Віктора Януковича та його сина Олександра включили в чорний список ЄС у 2014 році. Як і у іншим учасникам списку, їм закрили доступ до території Євросоюзу, а кошти в європейських банках заблокували. Суд встановив, що сумніви у неупередженості української судової системи, які висували Януковичі, не можуть поставити під питання «вірогідну обґрунтованість висунутих проти них обвинувачень через специфічні дії розкрадання державних коштів». Януковичі також не змогли довести, що проблеми української судової системи можуть негативно вплинути на їхню особливу ситуацію. Нагадаємо, 15 вересня 2016 року в Суді ЄС було скасовано санкції на перший рік, але було підтверджено замороження активів на другий рік. Тоді Януковичі подали апеляцію на другу частину тодішнього рішення. Нинішнім рішення Європейський суд не задовольнив цю апеляцію. Загалом під санкції ЄС потрапили 18 колишніх українських чиновників.

В Одесі проходить конференція філологів

В зеленому залі Будинку вчених розпочала свою роботу дводенна 4-а Міжнародна наукова конференція «Срібний вік: діалог культур». Цього разу конференція присвячена пам’яті талановитого філолога, відомого вченого, доктора філологічних наук, голови Пушкінської комісії при Будинку Вчених, професора Степана Петровича Ільйова. Ініціатором та організатором читань виступила кафедра світової літератури філологічного факультету Одеського національного університету ім. Мечникова.

Безпека на дорогах: п’яним не місце за кермом

Питання безпеки на дорогах наразі актуальне, як ніколи раніше. Зокрема гостро постає необхідність протидії п’яним водіям за кермом. Саме цим займається громадська організація Pitbull, яка близько року діє по всій країні, майже в усіх обласних центрах.

Комментарии закрыты