Закон про дипслужбу Президент вніс на розгляд Верховної Ради
Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради з позначкою «невідкладно» проект закону про дипломатичну службу. Про це повідомляє прес-служба глави держави. У президента вважають, що прийняття закону «не менш важливо, ніж побудова оборонної стратегії та затвердження Стратегічного оборонного бюлетеня та реформування армії». Новий документ розроблений для реформування дипломатичної служби, приведення її до сучасних євро- та світових стандартів, підвищення престижності відомства і залучення нового кадрового потенціалу. Основним завданням проекту заявлено «встановлення нових правових і організаційних основ функціонування дипслужби як держслужби особливого характеру» через те, що чиновники реалізують зовнішню політику України і фактично захищають її національні інтереси на міжнародній арені. Законопроект визначає правовий статус таких чиновників, особливості діяльності органів дипломатичної служби, порядок надходження на неї, її проходження та звільнення з неї, а також закріплює обов’язкову ротацію дипломатів і нормує оплату праці з соцгарантіями для працівників.
Рівень надання адмінпослуг в Одесі покращився
Кількість наданих адміністративних послуг у 2017 році значно зросла. Про це в ході апаратної наради в одеській мерії повідомила директор Департаменту надання адміністративних послуг Євгенія Абрамова. Так, за перші 10 місяців 2017 року спостерігається стійке зростання надання адміністративних послуг. Наприклад, за словами Абрамової наразі прийнято понад 143 тисячі заявок, в той час як за аналогічний період 2016 року ця цифра становила 120 тисяч. Крім того, на сьогодні в департаменті активно поповнюють кадровий склад. «Після покращення умов праці ми тільки приймаємо на роботу, від нас вже ніхто не йде,» — підкреслила Абрамова. Також, центри надання адмінпослуг обзаведуться спеціальними валізками, де буде все необхідне обладнання для оформлення на дому документів для людей з обмеженими можливостями.
Міський бюджет на 2018 год. Дані на сьогоднійшній день
Фонд муніципального бюджету до закінчення поточного року виявив вільні грошові кошти в розмірі 700 мільйонів гривень і має намір їх покласти на банківський депозит для отримання пасивного доходу. Таку пропозицію депутати Одеської міськради розглянуть на найближчій сесії, а озвучили її на сьогоднішній апаратній нараді. Дані кошти будуть внесені на депозит до 20 грудня 2018 року, за умови повного і часткового зняття за розпорядженням фінансового Департаменту. Який саме банк прийме бюджетні гроші, буде визначатися на конкурсі. Також на апаратній нараді Світлана Бедрега розповіла про майбутні тендерні закупівлі з надання послуг з енергоносіїв, харчування для установ, палива та медичного устаткування. І прокоментувала, на якій стадії знаходиться фінансування проектів в рамках громадського бюджету.
Деволанівський узвіз: проект благоустрою
На апаратній нараді було презентовано проект комплексного благоустрою Деволанівського спуску, який передбачає доступ до об’єкту туристичного інтер’єру. За словами головного архітектора Олександра Голованова, проект передбачає створення пішохідної вулиці та туристичного маршруту із замiною комунікацій, капітальним ремонтом будинків, відновленням зелeних насаджень тощо. «Проїзд автомобільного транспорту передбачається лише вночі та виключно для машин обслуговування об’єктів», — заявив чиновник. Щоправда, аби реалізувати цей проект, потрібно дійти згоди із власниками будинків на цій вулиці та знайти інвестиції.
Скандал навколо Літнього театру. Обговорення на нараді
Уже кілька днів в Одесі не вщухає скандал навколо Літнього театру в Міському саду. Представники ГО «Зелений лист» прийшли на апаратну нараду і виступили з низкою вимог, головна з яких — розірвати договір з фірмою «Солинг», якій зараз належить частина землі. Мер Одеси відповів, що майно передали у 2003 році: «Ми готові вислухати всіх, хто аргументовано висловлює свою точку зору, але калічити представників Національної поліції, громити майно — неправильно. В Одесі таких ситуацій не буде. Ніхто в Одесі не дозволить забудовувати історичний центр: в міському саду будувати нічого не будуть, в парку Шевченка теж».
Німецька коаліція: провал переговорів
Зустріч з Марком Рютте — прем’єр-міністром Нідерландів — скасувала канцлер Німеччини Ангела Меркель. Як інформує агентство Reuters, посилаючись на повідомлення відомства канцлера, причина цього — провал переговорів щодо створення коаліції. Зустріч, яка була запланована на 13:00, скасували без будь-якого пояснення. І таким чином блок ХДС/ХСС Ангели Меркель, партія «зелених» та «Вільна демократична партія» після місяця переговорів не домовились про формування коаліції. Виконуючим обов’язки канцлера Німеччини і надалі залишатиметься Меркель; щоправда перспективи формування нового уряду залишаються тепер незрозумілими. До того ж відкривається можливість для проведення дострокових парламентських виборів. А про те, що «провал коаліційних переговорів у Німеччині є поганою новиною для всієї Європи», заявили в уряді Нідерландів.