Одеса – фінансово найздоровіше місто України

Одеса зайняла перше місце серед українських міст у рейтингу прозорості і фінансового здоров’я. Про це у ході сесії міськради заявила віце-мер, директор департаменту фінансів Світлана Бедрега. Так Одеса отримала 8 з можливих десяти балів, при цьому середній бал по країні – 6. Світлана Бедрега зауважила, що у складанні рейтингу брали участь як українські, так і закордонні експерти з Міжнародного центру перспективних досліджень.

Питома вага капітальних видатків в бюджеті Одеси значно зросла

Питома вага капітальних видатків бюджету розвитку у загальному обсязі видатків кошторису міста у 2017 році склала майже 41,5% або 2,9 млрд грн. Для порівння у 2014 році цей показник становив лише 8%. Про це заявила віце-мер, директор депаратменту фінансів Світлана Бедрега на сесії міськради у ході звіту щодо виконання бюджету Одеси за 2017 рік. Це дозволило збудувати та відновити чимало важливих об’єктів, зауважила вона.

Підтримка КП «Теплопостачання»

Депутати Одеської міськради у ході сесії ухвалили чергове рішення про підтримку КП «Теплопостачання Одеси». Наразі загальна сума дотацій складає 214 мільйонів гривень. Згідно з новим законодавством дозвіл на такі рішення має давати Антимонопольний комітет. Перший віце-мер Анатолій Орловський зауважив, що в АМКУ про намір виділити гроші повідомили, але однозначної відповіді не отримали. У свою чергу міський голова Геннадій Труханов наголосив на важливості реформування галузі. Для цього потрібно єдине рішення, його варто виробити після поточного опалювального сезону, зауважив мер.

Знайомство з українською кухнею

Український борщ, пампушки та вареники. Працівники та студенти Одеської національної академії харчових технологій познайомили французьких студентів, які приїхали на тижневий інтенсив, з українською кухнею. Про враження іноземців щодо наших національних страв — далі в сюжеті.

Уряд затвердив програму розвитку доріг на 2018-2022 роки

Кабінет міністрів України затвердив державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.  Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду. Володимир Гройсман заявив, що нових відремонтованих доріг в Україні буде все більше і більше. Цитую-  Потрібно підійти до ремонту і будівництва абсолютно системно. У нас завдання — не кілометри, а щоб вони повністю з’єднували населені пункти», — заявив прем’єр-міністр .  Зокрема, за п’ять років з різних джерел на дороги планується направити близько 300 млрд гривень.  За словами керівника «Укравтодору» Славоміра Новака, за цей період планується ефективно поєднати дорогами населені пункти з усіма обласними центрами України.

Україна припиняє дію програми економічного співробітництва з РФ

Уряд прийняв відповідне рішення щодо припинення Україною дію програми економічного співробітництва з Російською Федерацією на 2011-2020 роки.  Відзначимо, одним з основних напрямків даної програми була активізація співробітництва у військово-технічній сфері.  Передбачалося, що Україна і Росія будуть створювати спільні підприємства і стратегічні корпоративні об’єднання для створення нових зразків продукції військового, подвійного і спецпризначення.  Крім того, програма передбачала розвиток співробітництва в галузі видобутку, переробки, зберігання і транзиту вуглеводнів, а також спільну розробку та освоєння технологій розвідки та видобутку газу з нетрадиційних джерел, освоєння і експлуатацію вуглеводневих родовищ на чорноморському шельфі. Припинення дії програми є частиною комплексу заходів, спрямованих на протидію агресивній політиці РФ.  Дії, які протягом останніх декількох років Росія систематично застосовує до України, прямо суперечать заявленим в програмі цілям розвитку співпраці між країнами.

Парубій: «Північний потік — 2» — загроза для енергетичної безпеки України

Компанії, які беруть участь у будівництві газогону «Північний потік-2», можуть потрапити під санкції.  Про це на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради нагадав її голова Андрій Парубій. Він зазначив: цей проект є загрозою для енергетичної безпеки України, і таку думку розділяють і Сполучені Штати Америки. У заяві офіційна представниця Держдепу США Хізер Науерт називає «Північний потік-2» інструментом Путіна, російською зброєю у війні не лише проти України, а й проти всіх країн вільного світу. Нагадаємо, два тижні тому, за ініціативи нашої держави, голови парламентів України, Польщі, Литви та Молдови підписали спільний лист про недопустимість проекту «Північний потік-2». А у Європарламенті планують внести зміни до так званого третього енергетичного пакету, який регламентує доступ до газопроводів третіх сторін, прозорість їх функціонування, формування справедливих тарифів та розділення діяльності виробників і дистриб’юторів газу. Ці зміни торкатимуться і «Північного потоку-2». Також нагадаємо, що раніше «Газпром» оголосив про розривання всіх контрактів з Україною — через рішення Стокгольмського арбітражу, яким були задоволені вимоги «Нафтогазу». Так «Газпром» має сплатити понад 4 млрд доларів за недопоставку газу Україні.

 

Комментарии закрыты