22 серпня почали діяти санкції США проти Росії через отруєння Скрипалів

22 серпня розпочинається перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння Сергія Скрипаля та його дочки в британському місті Солсбері. Санкції були анонсовані адміністрацією президента США 8 серпня, але перший етап набуває чинності сьогодні. Наразі санкції стосуватимуться заборони на експорт технологій, які можуть бути використані у військових цілях, і не спрямовані безпосередньо проти якоїсь компанії. Американські ЗМІ раніше повідомляли, що під заборону можуть потрапити газові турбіни, електронне устаткування, яке застосовується в промисловості. При цьому реальний перелік забороненої продукції може виявитися не таким великим, тому що адміністрація Барака Обами ввела схожі обмеження ще в 2014 році. Другий етап санкцій буде запроваджений, якщо Росія не виконає вимоги, пов’язані з припиненням використання хімічної зброї. Як відомо, Москва заперечує причетність до отруєння Скрипалів. Держдеп США назвав такі вимоги до РФ в рамках цього санкційного тиску: — Припинити використання біологічної та хімічної зброї в порушення міжнародного права; — Дати гарантії невикористання такої зброї у подальшому; — Дозволити допуск експертів на об’єкти в Росії, щоби такі візити змогли засвідчити, що Росія припинила розробку, виробництво та підготовку до використання такої зброї.

Захід обіцяє вжити заходів у разі застосування Сирією хімічної зброї

Сполучені Штати, Велика Британія і Франція пообіцяли вжити заходів проти сирійського уряду в разі використання ним хімічної зброї. Про це йдеться в спільній заяві трьох країн, в зв’язку з п’ятою річницею хімічної атаки в Східній Гуті. Три країни заявили, що вони «відреагують відповідним чином», якщо в майбутньому повториться використання хімічної зброї. «Як ми продемонстрували, ми будемо належним чином реагувати на будь-яке подальше використання хімічної зброї сирійським режимом, яке мало такі руйнівні гуманітарні наслідки для сирійського населення», — йдеться в заяві. Країни закликали прихильників президента Башара Асада «визнати, що безперешкодне використання хімічної зброї будь-якою державою є неприйнятною загрозу безпеці для всіх держав». Нагадаємо, 21 серпня 2012 року в результаті атаки з використанням нервово-паралітичного газу зарин в Гуті, передмісті Дамаска, загинули близько 300 осіб. Використання зарину призвело до угоди між США і Росією про ліквідацію хімічної зброї Асада, що запобігло військовим ударам США в Сирії.

У вересні запланова зустріч в рамках «нормандського формату»

Політичні директори “нормандської четвірки” планують провести зустріч у вересні. Про це повідомив  міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє Укрінформ. За його словами,о наразі ще обговорюється питання, чи варто одразу після цієї зустрічі організувати контакт на міністерському рівні. Є також пропозиції провести таку зустріч уже в рамках Генеральної асамблеї ООН, додав Клімкін.  Найголовнішими темами, які обговорюються з партнерами по “нормандському формату”, є питання безпеки, звільнення заручників і політв’язнів та розгортання миротворчої місії, йдеться в публікації.

Затриманий у справі Гандзюк Микола Новіков заявив про незаконне утримання

Перший підозрюваний у замахі на вбивство Катерини Гандзюк Микола Новіков сказав, що його 19 днів утримували незаконно. Запис інтерв’ю з Новіковим на своїй сторінці у Фейсбук розмістив співробітник газети «День» Іван Антипенко. Чоловік зазначив, що йому було важно морально, адже правоохоронці наполягали на його причетності до злочину.  Через цей тиск Новіков підписав документ, що у момент замаху проходив поряд. За це йому обіцяли закрити попередні справи. Ніяких документів про визнання провини він не підписував і сказав, що хоче, аби його залишили у спокої. Замах на Катерину Гандзюк стався 31 липня, Новікова затримали 3 серпня, 6 числа за рішенням суду його взяли під варту. 16 серпня сама Гандзюк назвала затриманого Новікова «випадковою людиною». 22 серпня чоловіка відпустили.

В Одесі вшанували пам’ять загиблих на службі правоохоронців

22 серпня, біля меморіалу «Захисникам правопорядку» на Олександрівському проспекті  пройшла панахида в пам’ять про працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків,  боротьби зі злочинністю та при захисті територіальної цілісності України. Навколо меморіалу зібралися правоохоронці, родичі і друзі загиблих при виконанні.  Спочатку відбулося покладання квітів до меморіалу, потім хвилина мовчання і молебень.  Ця сумна дата нагадує про те, що співробітники правоохоронних органів і поліції загинули, захищаючи життя і спокій громадян України. Не залежно від ситуації в країні, кожен день на свою службу і виконання завдань виходять тисячі героїв, готових будь-якої миті віддати найголовніше — своє життя Всього при виконанні в Одеському регіоні загинуло 49 правоохоронців.

Корисний майстер-клас для майбутніх чемпіонів

Холодний суп гаспачо і фреш-роли з хумусом — це не позиція з меню дорогого ресторану. Такі страви може приготувати кожен на своїй кухні, при цьому задіяти мінімум часу і сил. 21 серпня, в таборі «Молода Гвардія» готувати смачно і корисно вчили дітей з олімпійського резерву України. В ролі шеф-кухаря виступив випускник Одеської національної академії Харчових технологій.

Комментарии закрыты