Школа №84: займатись спортом в хороших умовах

Сьогодні любов до здорового способу життя прийнято прищеплювати починаючи з самого дитинства. Одеська мерія всіляко сприяє розвитку спорту серед дітей, по всьому місту школи отримують в подарунки нові спортивні майданчики і поля. Школа №84 не залишилася осторонь — тут побудували все що потрібно щоб стати молодим чемпіоном. А подивитися на те що зробили особисто приїхав мер Одеси. З подробицями далі — наш кореспондент.

Суд по Януковичу: нового допиту Порошенка не буде

У розгляді справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича об’явлено перерву до 28 лютого. Відповідне рішення Оболонського райсуду Києва оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко. Відзначимо, що на судовому засіданні в четвер не допитали жодного свідка захисту. Також, Оболонський районний суд відмовив захисту Віктора Януковича в повторному допиті президента Петра Порошенка. Відповідне клопотання про допит подавали адвокати Януковича, аргументуючи це тим, що під час вчорашнього допиту вони не встигли задати всі питання, що їх цікавлять.

Польща: сусіди підтримали введення миротворців

Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, тому що це важливо для її власної безпеки. Про це на брифінгу після засідання Ради Безпеки ООН заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч. Говорячи про Україну, Чапутовіч зазначив, що було б добре, якби ООН теж брала участь у вирішенні конфлікту на сході України, направивши сюди свої миротворчі сили. «З цього питання важко дійти згоди, але робота триває. Польща є однією з найактивніших країн в цій області, тому що ситуація в Україні дуже важлива для безпеки нашої країни, також через приплив біженців звідти», — сказав Чапутовіч. Ми нагадуємо, що ідея введення «блакитних касок» на Донбас з’явилась кілька місяців тому, але навіть так званий «план Расмуссена», презентований на Мюнхенській безпековій конференції, не допоміг сторонам конфлікту знайти компроміс. Так, Росія пропонує розмістити миротворців лише на лінії розмежування сторін, але Україна разом з західними партнерами наполягає, що миротворці повинні перебувати на всій території, включаючи неконтрольовану частину державного українсько-російського кордону.

Держдеп про Україну: «Північний потік-2», мовний закон і $2 млрд

Заступник держсекретаря США Джон Салліван виступил у Дипломатичній академії України. Так серед важливих для нашої країни питань, дипломат висловив свою думку з приводу будівництва російського газопроводу «Північний потік-2». «Цей газопровід підірве незалежність України, її енергетичний сектор і економіку», — зазначив заступник держсекретаря. Як відомо, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд. кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Також, Джон Салліван порадив Україні співпрацювати з сусідніми країнами в процесі впровадження мовної частини закону про освіту. «Я знаю, що закон про освіту викликав певну стурбованість серед сусідів України, зокрема вимоги щодо мови. Ми підтримуємо реформу в галузі освіти в Україні, і зокрема, ми підтримуємо реформу належної мовної підготовки. Мова є дуже чутливим питанням у всьому світі» , — заявив американський дипломат. Крім цього, Салліван заявив що за останні роки Сполучені Штати Америки інвестували в успіх України понад 2 млрд. доларів. «Вільна і економічно успішна Україна є одним з найбільших побоювань Кремля — ​​і це найбільша надія українського народу» — резюмував дипломат.

Санкції проти РФ: Білий Дім анонсував нові заходи

В Білому домі розглядають нові санкції проти Росії у відповідь на втручання у вибори і кібератаки минулого року. Про це 21 лютого, заявили троє високопоставлених чиновників Білого дому, повідомляє Reuters.  Республіканці і демократи, які майже одноголосно прийняли новий законопроект про санкції проти Росії минулого літа, критикували Трампа за те, що він не покарав Москву і звинуватили в м’якому ставленні до свого російського колеги Володимира Путіна.  Звинувачення американських законодавців послідували після рішення адміністрації Трампа в січні не оголошувати санкції проти Росії відповідно до нового закону.  Чиновники заявили, що деякі санкції вже були накладені на дві російські компанії, згадані в обвинуваченні команди спецпрокурора Роберта Мюллера у справі про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.  При цьому, як зазначає Reuters, санкції на ці організації були накладені в червні за російське вторгнення в Україну.

Вчителі та зброя: Трамп хоче озброїти вчителів

Президент США Дональд Трамп пропонує озброїти шкільних вчителів. Він стверджує, що така міра дозволить в подальшому запобігти трагедії, подібній тій, яка сталася минулого тижня в одній зі шкіл штату Флорида.  Про це Трамп заявив зустрічі в Білому домі зі школярами, вчителями та родичами потерпілих при стрільбі в школах.  «Якби один з ваших вчителів вмів застосовувати вогнепальну зброю, то напад було б припинено дуже швидко, — заявив Трамп.  — У вас були б вчителі, які пройшли спеціальну підготовку, і більше не було б зони, вільної від зброї.  Маніяки — всі боягузи, і для них такі вільні від зброї зони — все одно що заклик до дії — давайте зайдемо і нападемо, адже ніхто не стане стріляти по нам у відповідь ».  Жертвами стрілянини в школі міста Паркленд  минулої середи стали 17 осіб, 14 отримали поранення.  Колишній учень школи, 19-річний Ніколас Круз, відкрив вогонь з напівавтоматичного гвинтівки, яку придбав легально.

Біженці та Франція: влада посилює закони про міграцію

Французька влада має намір посилити закони, що регулюють міграцію та надання притулку на території країни.  Розроблений законопроект незаконний перетин кордону переводить в категорію злочину, караного штрафом і роком в’язниці, а також скорочує терміни подачі прохання про отримання політичного притулку та розгляду його з 9 місяців до 6. В уряді Франції стверджують, що потрібно з усією чесністю визнати: зміна законодавства необхідна.  «Якщо Франція цього не зробить, то приверне біженців, не прийнятих через більш жорсткі закони в інших країнах. І якщо це не врахувати, то в майбутньому гарантувати право на притулок у Франції влада не зможе. Термін, протягом якого нелегальні мігранти можуть  бути затримані, законопроект збільшує з 45 днів до 3 місяців. Правозахисники, французька опозиція і навіть деякі однопартійці президента Макрона нововведення критикують і вважають, що проблему з міграцією вони не вирішать.

 

Комментарии закрыты