Amnesty International: про стан прав людини
22 лютого Amnesty International презентував річну доповідь про стан прав людини в Україні та світі. Доповідь включає 159 країн та надає детальний аналіз стану прав людини в Україні та світі. У доповіді аналізуються політики урядів та відзначається поява нових форм соціального активізму. В розділі про Україну міститься інформація про випадки тортур та жорстокого поводження; незаконні затримання; свободу об’єднань та свободу вираження думок; права ЛГБТ; торгівлю зброєю; насильство проти жінок та дітей; ситуацію з правами людини у Криму.
Підписання договору: нова екологічна реформа
Екологія навколишнього середовища — проблема, що сьогодні особливо хвилює суспільство по всьому світу. В Україні ж існує Державна екологічна інспекція, яка здійснює контроль за навколишнім середовищем. Нещодавно Кабінетом міністрів була затверджена нова структура нагляду за навколишнім середовищем, яка включає в себе створення 10-ти міжрегіональних та 27-ми спеціальних обласних інспекційних підрозділів. 22 лютого до Одеси прибув в. о. голови Державної екологічної інспекції України Ігор Яковлєв, аби докладніше розповісти про зміни у законодавстві, які передбачає нова реформа.
Суд по Януковичу: нового допиту Порошенка не буде
У розгляді справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича об’явлено перерву до 28 лютого. Відповідне рішення Оболонського райсуду Києва оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко. Відзначимо, що на судовому засіданні в четвер не допитали жодного свідка захисту. Також, Оболонський районний суд відмовив захисту Віктора Януковича в повторному допиті президента Петра Порошенка. Відповідне клопотання про допит подавали адвокати Януковича, аргументуючи це тим, що під час вчорашнього допиту вони не встигли задати всі питання, що їх цікавлять.
Держдеп про Україну: «Північний потік-2», мовний закон і $2 млрд
Заступник держсекретаря США Джон Салліван виступил у Дипломатичній академії України. Так серед важливих для нашої країни питань, дипломат висловив свою думку з приводу будівництва російського газопроводу «Північний потік-2». «Цей газопровід підірве незалежність України, її енергетичний сектор і економіку», — зазначив заступник держсекретаря. Як відомо, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд. кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Також, Джон Салліван порадив Україні співпрацювати з сусідніми країнами в процесі впровадження мовної частини закону про освіту. «Я знаю, що закон про освіту викликав певну стурбованість серед сусідів України, зокрема вимоги щодо мови. Ми підтримуємо реформу в галузі освіти в Україні, і зокрема, ми підтримуємо реформу належної мовної підготовки. Мова є дуже чутливим питанням у всьому світі» , — заявив американський дипломат. Крім цього, Салліван заявив що за останні роки Сполучені Штати Америки інвестували в успіх України понад 2 млрд. доларів. «Вільна і економічно успішна Україна є одним з найбільших побоювань Кремля — і це найбільша надія українського народу» — резюмував дипломат.
Вчителі та зброя: Трамп хоче озброїти вчителів
Президент США Дональд Трамп пропонує озброїти шкільних вчителів. Він стверджує, що така міра дозволить в подальшому запобігти трагедії, подібній тій, яка сталася минулого тижня в одній зі шкіл штату Флорида. Про це Трамп заявив зустрічі в Білому домі зі школярами, вчителями та родичами потерпілих при стрільбі в школах. «Якби один з ваших вчителів вмів застосовувати вогнепальну зброю, то напад було б припинено дуже швидко, — заявив Трамп. — У вас були б вчителі, які пройшли спеціальну підготовку, і більше не було б зони, вільної від зброї. Маніяки — всі боягузи, і для них такі вільні від зброї зони — все одно що заклик до дії — давайте зайдемо і нападемо, адже ніхто не стане стріляти по нам у відповідь ». Жертвами стрілянини в школі міста Паркленд минулої середи стали 17 осіб, 14 отримали поранення. Колишній учень школи, 19-річний Ніколас Круз, відкрив вогонь з напівавтоматичного гвинтівки, яку придбав легально.
Біженці та Франція: влада посилює закони про міграцію
Французька влада має намір посилити закони, що регулюють міграцію та надання притулку на території країни. Розроблений законопроект незаконний перетин кордону переводить в категорію злочину, караного штрафом і роком в’язниці, а також скорочує терміни подачі прохання про отримання політичного притулку та розгляду його з 9 місяців до 6. В уряді Франції стверджують, що потрібно з усією чесністю визнати: зміна законодавства необхідна. «Якщо Франція цього не зробить, то приверне біженців, не прийнятих через більш жорсткі закони в інших країнах. І якщо це не врахувати, то в майбутньому гарантувати право на притулок у Франції влада не зможе. Термін, протягом якого нелегальні мігранти можуть бути затримані, законопроект збільшує з 45 днів до 3 місяців. Правозахисники, французька опозиція і навіть деякі однопартійці президента Макрона нововведення критикують і вважають, що проблему з міграцією вони не вирішать.
Відкриті читання: зустріч з драматургом Максимом Курочкиним
В суботу в малому залі Одеського театру юного глядача відбудуться відкриті читання п’єс сучасного українського драматурга Максима Курочкина. В присутності автора актори одеської музкомедії та театральної лабораторії «Театр на Чайній! Будуть читати твори «Переезд» і «Цуриков». Після читань за чашкою чаю відбудеться обговорення п’єс.