Святкування Дня Незалежності в Оперному театрі

Відсвяткувати свободу і незалежність, демократичний вибір і вільне майбутнє. 23 серпня в Оперному театрі пройшли урочистості з нагоди Дня незалежності України.

Одесити про безпечність на вулицях

Не ходіть одні пізно ввечері, не носіть з собою багато грошей, пересувайтесь по освітленим місцям — ось базовий набір правил поведінки на вулицях України. У світовому рейтингу безпеки, наша країна займає 152-е місце — між Пакистаном і Суданом. Однак, цифри і статистика — це одна справа, важливо, що думають жителі і гості нашого міста, які щодня ходять по вулицям і можуть оцінити рівень власної безпеки. Про це дізнавалися Марія Варна і Іван Хворостян.

США та Китай оголосили про підвищення мит

У США, 23 серпня, набрали чинності наступні мита на китайські товари на суму 16 млрд доларів, про аналогічний крок оголосив Китай. Про це повідомляє Reuters. Повідомляється, що з 12 години ночі по Вашингтону набрали чинності 25% мита на товари з Китаю. Крім того, Китай вже оголосив про дзеркальні дії. Також Пекін подасть позов до арбітражу СОТ, щоб «захистити механізм багатосторонньої зведеної торгівлі та свої корінні інтереси». Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США і Китай проведуть торговельні переговори в кінці серпня. У липні США і Китай обклали додатковим ввізним митом товари на суму 34 млрд доларів. При цьому президент США Дональд Трамп пригрозив, що може ввести додаткові тарифи на китайські товари ще на 200 млрд доларів. На початку серпня Трамп заявив, що ефект від мит перевищив очікування. Пекін неодноразово попереджав Вашингтон, що виступає проти торгової війни, пропонуючи вирішувати проблеми шляхом діалогу і консультацій.

Перше звернення лідера ІДІЛ за рік

Терористичне угруповання «Ісламська держава» оприлюднило перший з останній рік аудіозапис із зверненням свого лідера Абу Бакра аль-Багдаді, який, як видається, підтверджує дані, що він все ще живий.  Про це повідомляє The Times. Аль-Багдаді на запису закликає вірних до джихаду. «Для моджахедів масштаби перемоги або поразки не залежать від того, що місто було втрачено або віддано тому, хто має повітряну перевагу, міжконтинентальні ракети або розумні бомби», — йдеться у заяві. 55-хвилинна промова опублікована на інтернет-каналі ІДІЛ з нагоди початку Курбан-байраму і стала першою з вересня 2017 року. Лідера «Ісламської держави» часто оголошували вбитим або пораненим. Іракська розвідка заявила, що Аль-Багдаді з того часу ховається в селах у західній пустелі, поруч із сирійським кордоном. ІДІЛ була витіснена з сирійської Ракки та з території Іраку і контролює лише невелику частину території у східній Сирії. Вважається, що Аль-Багдаді був поранений під час авіаудару літаків США на початку 2015 року, але достатньо відновився, щоб зберегти прямий контроль над групою.

Комментарии закрыты