В Молдові тимчасовий президент: Додона визнали недієздатним

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду призначив себе тимчасовим президентом республіки замість Ігоря Додона, якого суд визнав тимчасово нездатним виконувати свої обов’язки. Про це повідомляє прес-служба глави молдавського парламенту. Конституційний суд Молдови, розглянувши запит Кабміну, прийшов до висновку, що Додон знаходиться в стані тимчасової нездатності виконувати свої обов’язки і дозволив делегувати його повноваження голові парламенту або прем’єр-міністру. Причиною рішення суду послужило те, що Додон двічі відмовився підписати документ про призначення міністра оборони, якого вносив на розгляд прем’єр-міністр, тим самим порушивши Конституцію Молдови. Насамперед на посаді тимчасового президента Канду підпише закон про призначення нового міністра оборони – Еуджена Стурзи. Як відомо, напередодні Додон закликав розпустити парламент і провести дострокові вибори.

Канада: безвіз для України

Депутат канадського парламенту Лінда Дункан закликала надати громадянам України право здійснювати безвізові поїздки до Канади. Про це вона заявила під час виступу у федеральному парламенті Канади. За її словами, надання безвізового режиму сприятиме торгівлі між нашими народами й збільшить можливості підтримки демократичних реформ в Україні. Депутат звернула увагу законодавців на неприпустимо високу кількість відмов українцям у канадських візах. «З травня цього року Європейський Союз надав українцям безвізовий доступ до ЄС, однак Канада продовжує відхиляти велику кількість візових запитів українців. Причини такого високого рівня відмов незрозумілі, зважаючи, що уряд вихваляє свою торгову угоду з Україною», — наголосила депутат від опозиційної Нової демократичної партії. Не дивлячись на те, що в Канаді проживає найбільша українська діаспора, уряд країни дотримується однієї із найбільш несприятливих для українців візових політик серед усіх держав світу, адже понад 30% заявників з України не отримують дозволу на в’їзд.

У Вежі Трампа вивісили банер з вимогою звільнити Олега Сенцова

У Вежі Трампа в Нью-Йорку вивісили банер із вимогою звільнити з російської колонії українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила учасниця групи Pussy Riot Марія Альохіна на Facebook. За її словами, банер «Free Sentsov» («Свободу Сенцову») 23 жовтня вона розмістила разом із активістами, які «знають про Сенцова». «Ми повинні продовжувати говорити про справу Сенцова і Кольченка», — написала активістка. Після цієї акції поліція перекрила Вежу Трампа на півгодини. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив українського режисера до 20 років колонії суворого режиму. Сенцова визнали винним у «створенні терористичної спільноти, здійсненні двох терактів у Криму та підготовки до ще двох, а також у незаконному обороті зброї та вибухівки».

115 років — святкування в Харчовій Академії

115-ту річницю з дня свого заснування минулої п’ятниці відзначала Одеська Національна Академія Харчових технологій. 20 жовтня Академія приймала велику кількість гостей, відкривала власний навчальний ресторан, а також згадувала історію Вищого Навчального Закладу під час святкування в Українському театрі імені Василько.

До століття кіностудії: фільм про життя винахідника Йосипа Тимченка

Одеський режисер Ігор Козлов-Петровський почав знімати нове кіно. Історична картина з детективним сюжетом розповідає про вченого та винахідника, який за декілька років до братів Люмьєр створив унікальний апарат для проекції «рухомих картинок». Одеський інженер Йосип Тимченко був фактично одним з першовідкривачів кінематографу. Стрічка присвячена століттю Одеської кіностудії, яке буде відзначатися в 2019 році.

Комментарии закрыты