Єврейська громада Одеси звернулась до МВС та СБУ

Єврейська громада і Асоціація колишніх в’язнів гетто і фашистських таборів звернулися з заявами до МВС та СБУ в зв’язку з появою антисемітських написів на трьох будівлях, що мають відношення до єврейської громади міста. Про це повідомила прес-служба громади. Коментуючи ці інциденти, головний рабин Одеси і Півдня України рабин Авраам Вольф заявив: «Я довіряю силам безпеки і сподіваюся, що вони активно проведуть своє розслідування. Але я також закликаю президента України і прем’єр-міністра найгострішим чином засудити ці антисемітські дії і взяти розслідування під особистий контроль. Необхідно дати правоохоронним органам повноваження, щоб вони припинили це явище, не давши йому поширитися далі, вглиб суспільства». Нагадаємо, антисемистькі написи зявились біля будівлі культурного центру «Бейт-гранд», колишньої Бродської синагоги на Пушкінській та музею холокосту на Малій Арнатуській 25 грудня.

Правоохоронці готуються до посиленої роботи на свята

До тисячі правоохоронців та військовослужбовців Нацгвардії в Одесі, 1,5 тисячі в області будуть задіяні в охоронці громадського порядку у період січневий свят. Про це повідомили представники Нацполіції області та управління Патрульної поліції регіону. Також до патрулювання міста долучатимуть співробітників батальйону поліції спеціального призначення в якості резерву. Наймасовіші заходи відбудуться в новорічну ніч та на Різдво 6-7 січня. Також напередодні свят велику увагу приділятимуть торговельним центрам і супермаркетам, куди люди йдуть з великими сумами за покупками і подарунками, а отже, можуть стати жертвами грабіжників. Правоохоронці також закликають із розумінням ставитись до патрульних нарядів, які можуть попросити оглянути речі перехожих. Не сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння та слідкувати за дітьми у місцях, де збирається багато людей. Протягом цього тижня плануються рейди з виявленням незаконної піротехніки. Правоохоронці закликають купувати феєрверки та петарди лише в магазинах з відповідною ліцензію та не забувати про безпеку під час їх використання — не підносити до обличчя, не кидати в ноги людям, використовувати піротехніку подалі від житлових будинків.

З 22 грудня курсує новий потяг Білгород-Дністровський-Ізмаїл

«Одеська залізниця» запровадила новий потяг для мешканців Ізмаїлу. про це повідомляє «Інформаційний залізничний портал». З 22 грудня для пасажирів, яким незручно діставатися до Одеси і зворотно поїздом «Київ-Ізмаїл», курсуватиме сезонний додатковий швидкий поїзд №286/285 Білгород-Дністровський – Ізмаїл – Білгород-Дністровський. Він відправлятиметься із Білгород-Дністровського по п’ятницям та неділям о 20:34 та прибуватиме до Ізмаїла о 0.29.  Відправлення із Ізмаїла по суботам та понеділкам о 1.04 і прибуття до Білгород-Дністровського о 4.53. Поїзд курсуватиме складом у три пасажирські плацкартні вагони. Графік розроблено максимально зручно для пасажирів із прив’язкою до приміського електропоїзда сполученням Одеса-Білгород-Дністровський, зазначено в повідомленні. Нагадаємо, в кінці жовтня було скасовано прямий потяг Одеса-Ізмаїл.

В рамках «Громадського бюджету-2018» реалізують 22 проекти-переможці

Переможцями голосування за громадський бюджет Одеси-2018 стали 22 проекти. Про це повідомляє прес-служба мерії. Найбільша кількість проектів (як і при голосуванні за громадський бюджет-2017 року) стали переможцями в категорії «Спорт» — 5 проектів. По 4 проекти перемогли в категоріях «Комунальне господарство» і «Екологія». 3 — здобули перемогу в категорії «Транспорт», по 2 проекти — в категоріях «Культура» і «Освіта». по 1 проекту — «Соціальний захист» та «Туризм», відзначено в повідомленні. Загальна сума фінансування проектів-переможців — 99 884 688 грн. Усього в рамках проекту було подано 118 проектів. Голосування проходило за допомогою онлайн-платформі «Соціально активний громадянин».

Саакашвілі позуватиметься до СБУ в ЄСПЛ

Екс-губернатор Одеської області Михеїл Саакашвілі збирається подати позов проти СБУ в Європейський суд із прав людини. Про це політик заявив під будівлею СІЗО Служби безпеки, де мав відбутися його допит. «Ми зараз готуємо позов проти СБУ за бандитизм, за напад, за викрадення людини. … Ми також готуємо позов до Європейського суду з прав людини, згідно з яким я буду вимагати компенсації за викрадення», — заявив Саакашвілі.

 

Комментарии закрыты